364 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. alsmede een zeer amuserende Geestverschijning. Men zal twee representaties in de week geven, de eerste op Woensdag 25 Nov. des avonds te 7 uur, in het lokaal van I. L. Switzar, bij de „Maréchal de Turenne”. De prijzen der plaatsen zijneerste rang 90 cents, Tweede rang 60 cents. Derde rang 40 cents. Kinderen halve plaats. Op Zaterdag, den 5 Dec. 1829, bij gelegenheid van den St. Nicolaasavond, Groot Gemaskerd Bal.” Dagblad 4 Mei 1836. Chang en Eng. „De Siamesche Tweelingbroeders (wier lichamen ver- eenigd zijn) hebben de eer het publiek van ’s Gravenhage en omstreken te verwittigen, dat zij zich in deze stad bevinden en met genoegen de bezoeken zullen ontvangen van hen, die mogten verlangen hen te zien; in het hotel van den Maréchal de Turenne. Zij zullen eiken dag slechts kortelijk te spreken zijn van 1 tot 4 uur. Prijs van toe lating 75 cents. Heden Woensdag zullen zij voor het eerst het publiek ontvangen.” Dagblad van ’s Gravenhage 16 July 1852. „Electrische Biologie. De Heer de Koningh zal de eer hebben, op Maandag en Dingsdag den 19 en 20 dezer, in het locaal Diligentia, Soirées te geven, van Electrische Biologie. Zijne proeven zullen zich bepalen op zoodanige Heeren, die zich daaraan vrijwillig zullen willen onderwerpen. Entree 99 cents, enz. enz. De Heer de Koningh is voornemens aanstaande week een avond voor onderrigt in deze wetenschap te bepalen. Prijs f 15 per persoon. Privaat onderrigt f 20. Hij waar-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 406