367 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. dagen des Donderdagsavonds ten 7 mentaalgebouw op het Buitenhof. ure in het Departe- Een liefhebberij-tooneelgezelschap onder den naam van Kunst- en Vriendschap. Deze vereeniging, den 13 October 1847 onder den naam van Thalia opgerigt, onderging in het jaar 1855, met eene verwisseling van naam, eene groote verandering. Zij stelt zich ten doel de bevordering van nut en vermaak door het geven van tooneelvoorstellingen en bals. Het getal leden bedraagt 60. t) Men had in dien goeden ouden tijd geen bezwaar tegen herhalingen. 2) O.a. „De oud-student” Zuilingstraat. Men ziet het, van dat soort „amusementen” zelfs „des guten zuviel” maar bijna geen spoor van wat wij, afge scheiden van de deftige schouwburg en opera, onder pu blieke vermakelijkheden verstaan: kleine theaters, tingel tangels, café-concerts, waar men in en uitwipt om zijn avond fladderend door te brengen en te besluiten met een klein soupeetje in een gezellig interieur. Er zijn wel eens zoo'n paar van die dingetjes geweest, zooals b.v. in 1865 in de Schoolstraat waar „soirees komiek en buitengewone scènes en operettes” door de famielje Helms en Comp. gegeven werden, maar die waren dan toch van het genre wat men nu nog in de kleine buurten aan treft, waar een „komieke” Louis optreedt, van wiens komiekerigheid men fotografische stalen kan zien voor de ramen van het terrein zijner werkzaamheden. 2) Den Haag is in dat opzicht steeds buitengewoon arm geweest; wat er zoo in de laatste 30 jaar heeft bestaan wat eenigszins aan de behoette voldeed, heb ik reeds besproken bij mijn eerste artikel.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 409