389 EEN HAAGSCH DROST. tigen, doch zeer rijken Heer B. in hunne netten te lokken en bij het plegen van echtbreuk te betrappen. Nadat de voorbereidende arbeid in gang en de mijn gelegd was, begaf Clara zich des avonds in gezelschap van hare vriendin voor den beslissenden slag naar de herberg het Hof van Holland. Sophia trad het lokaal binnen en ontmoette aldaar haar slachtoffer, dat onbewust van het gevaar dat hem boven het hoofd hing, haar komst met vreugde begroette. Na het gebruik eener hartsterking begaf het drietal zich in de meest opgewekte stemming, naar eene gastvrije woning, waar de Heer B. ongestoord met zijn liefje meende te kunnen converseeren. Helaas de ontgoocheling zou weldra volgen. Bescheiden trok Clara zich spoedig terug onder voor geven de liefjes niet langer te willen storen, in werkelijkheid om zoo snel mogelijk den strengen baljuw ten tooneele te voeren. De dienaar der gerechtigheid liet niet lang op zich wachten, op ruwe wijze stoorde hij het tête-a-tète en con stateerde den echtbreuk van den ongelukkigen B. Deze kocht na lang, loven en bieden de stilzwijgendheid van den baljuw voor de niet geringe som van 4000 gulden. Ten huize van Clara Conincxbergen snapte de baljuw onder gelijke omstandigheden een aanzienlijk heer uit Zee land in intieme conversatie met eene gehuwde dame met name Juffer Heynsius. Andere malen was onze zeer bedreven Clara het voorwerp der aanb’dding van verliefde heeren, die over een wel voor ziene beurs beschikten. Zij schepte er een zonderling behagen in zich op het juiste oogenblik door den baljuw in hun gezelschap te laten overvallen. Al naar gelang der omstandigheden varieerde het tooneel der handeling. Zoo werd het soms verplaatst naar de woning van een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 431