EEN HAAGSCH DROST. 39° zekeren Ary Sleepje, alwaar de eerzame boekverkooper Verbesselen het slachtoffer werd zijner lichtzinnige ontvlam baarheid voor mademoiselle Gertrude van Deutecom. Niet altijd gelukten de aanslagen. Zoo wilde de heer baljuw op een goeden dag munt slaan uit de zwakheid voor het vrouwelijk schoon van procureur B. en chirurgijn B. De heeren legden geregelde bezoeken aften huize der gevaarlijke Dona Clara, en hij wilde nu de gelegen heid aangrijpen ze eens voor hunne pekelzonden te laten bloeden. Doch helaas, door een of andere oorzaak opge houden kwam ons drostje te laat, juist een oogenblik nadat de heeren vertrokken waren, en miste zoodoende zijn slag. Ook een zekere juffrouw Adele de Jongh stelde hare woning beschikbaar voor dergelijke vertooningen, en daar ter plaatse behaalde de Jeude een schitterend resultaat. Immers betrapte hij aldaar een bekend rechtsgeleerde in amoureuse conversatie met de aanvallige Caetje van den Bosch. Het lid van de balie was bevreesd voor schandaal en verzekerde zich de stilzwijgenheid van den drost voor een som van rond vierduizend gulden. Men ziet het was een lucratieve onderneming. De baljuw was met dit resultaat wel tevreden maar niet voldaan en wenschte het veld zijner werkzaamheid uit te breiden. Hij keek om zich heen, bepeinsde de zaak en had weldra gevonden, want, men weet het, onze drost was een schrander man. Hij zou zich voortaan ook in relatie stellen met de houders of houdsters van bekende huizen van ontucht. Voorzien van de noodige volmachten ging de bevallige Clara op stap als plenipotentiair afgevaardigde naar twee bekende bordeelen. Zij begaf zich naar het huis van Vinck en naar dat van Moer van Brussel. Haar opdracht luidde, „om deselve te

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 432