36 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. I. geviele den op de van van ses precijs ende sonder eenich langer dylaij gehouden sijn deselve somme op te leggen ende te betalen, zonder eenige exceptie te mogen pretenderen. Zijnde tot dien eijnde hij Locque te vreden hem in den inhouden deses bij den voorss Hove van Hollandt tot sijnen costen te laten condemneren, tot dien eijnde consti tuerende ende machtich makende Cornelis Pieck. Maerten Deijm ende lacob Vilaers. procureurs voor den selven Hove, te samen ende yder van hen bysonder. Belovende hij Locque van waerden Op huijden den isten Juni 1646, compareerde voor mij nots. publ. ende getuijgen ondergenompt d’Heere Symon van der Stock, wonende tot’s Gravesande ten eenre ende Johan Locque, wonende alhijer, in den Hage, ter andere zijde. Ende verclaerde den voorn, van der Stock veicocht, ende den voorss Locque bekende van denselve gecocht te hebben, seecker graeu ruijn- paert, ende dat op dese naervolgende conditiën: namentlick dat denselven Locque voor’t voorss. paert aen den voorn, van der Stock sal betalen de somme van twee hondert vijff ende ’t sestich Car. guldens ende dat soo wanneer den voorn, van der Stock hem begeven sal hebben ten huwelicke state, als wanneer den voorn. Johan Locque gehouden sal sijn de voorss. somme van twee hondert vijff ende ’t sestich Car guldens datelicken aen den voorn, van der Stock op te leggen ende te betalen. Des sal den voorn, van der Stock gehouden sijn den voorn. Locque met sijn huijsvrouwe ter statie te nooden. Ende off het geviele dat den voorn, van der Stock soude mogen coomen te overlijden ongehuijwelickt soo en sal den voorn. Locque nijet gehouden sijn ijets voor ’t voorss. paert te betalen. Ende bekende den voorn. Locque, dat't voorss. paert tot sijn contentement hem bij de voorn, van der Stock op huijden is gelevert Verbindende den voorn. Locque tot prompte betalinge van de voorss. somme van 265 guld. in cas alsvooren zijn persoon ende goederen alle deselve ende de keure van dien, subjecterende ’t verbant van allen rechten ende rechteren ende specialick den Ed. Hove van Hollandt. Voorts soo heeft den voorss. van der Stock bij desen toegestaen, dat off het voorss Locque bij siecte ofte ander nodige affairen voorss statie nijet soude connen comen, om aen hem der Stock alsdan in promte op te leggen de voorss. somme 265 gld. Soo sal hij Locque gelijck hij bij desen belooft, weecken naer den troudach van voorss van der Stock

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 43