37 C. van Bladen. Francois van Dalen. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris P. van Groenewegen. Fol. 81. II. Op huijden den ig''611 Februario 1646 compareerden voor mij Dirck Annocque openbaer notaris bij den Hove van Hollant geadmitteert in ’s Gravenhage residerende ende voor de ge- tuijgen naergenoempt, Simon Janss, torfldrager ende bekende gehuijrt te hebben, ende Ferdinande Molckeman insgelicx notaris den wekken bekende verhuijrt te hebben sijn huijs ende erve staende ende gelegen aen de Oostsijde van de Torff- marckt alhier inden Hage, voor den tijt van twee jaren eerst- comende ingaende op Meijdach naestcomende om de somme van achtijen ponden grooten Vlaems eens’sjaers vrij gelts ende sonder eenige cortinge daeraen te mogen doen, noch voort schoonmaken oft yet anders, hoewel den huijrder ’t voorss. huijs eens ’sjaers van boven tot onder sal moeten doen schoon maken naer behooren op sijne huijrders costen. Dewelcke voorss. somme van achtijen ponden grooten Vlaems hij huijrder aen den verhuijrder belooft heeft te betalen met xxvn Car. guld. eens alle vierendeel jaers precys op pene van nulliteijt deser ende vertrecken metter woone uutten voorss. huijse sonder in rechte hierop eenichsints gehoort te mogen werden. Belangende alle wat aen de glasen in de ramen ende anders meer gebroken soude mogen worden dat sal hij huijrder alle wederom moeten doen repareren ende maken op sijne huijrders costen ende sonder yet aende voorss. huurpenningen te mogen corten. Mits dat den verhuijrder eenen muer van een halve steen dick met een deurcasijn daer in sal moeten doen maken van den eenen muer totten anderen int voorhuijs corts naer Meij naestcomende. Belangende de verpondinge is tot laste van den te houden ’t gunt bij de voorss procureurs ende een yder van hen soo in ’t versoucken als consenteren van de condemnatie gedaen sail werden, onder verbant als naer rechten. Consen terende hyer van acte te maken. Aldus gedaen in 's Gravenhage ter presentie van Mrs. Franchoijs van Dalen, ende Cornells van Bladen, als getuijgen hyer toe versocht ende gerequireert Johan LoCQUE. S. V. D. STOCK.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 44