408 verbeterhuis jaar tot jaar wederom sterk voor Zie hieromtrent Bijdragen en Mededeelingen 1906 p. 185. Resolutie Hof van Holland 26 April 1751. Sara Luyken testeert 31 Mei 1748 voor notaris Jacob van Zanen; Mr. Jan Abel Douglas 29 December 1719 voor notaris Reinier van Ouwenaller. Zij sterft in 1765 of 1766. 3) Na haar overlijden hertrouwt hij met Ettjen Modderman. Hij sterft 29 Juni 1761, Vorsterman van Oyen’s Wapenboek van aanzienlijke families dl. II p. 329. EEN GEDEGENEREERDE FAMILIE DOUGLAS-LUYKEN. Judith Douglas, die inmiddels den huwbaren leeftijd had bereikt, was in het huwelijk getreden met Hermanns Christiaen Hoising uit Groningen J). Zij was haar man naar Groningen gevolgd, waar haar moeder bij haar was komen inwonen. Haar vader had reeds verschillende malen aan Com missarissen van het Hof, die jaarlijks de verbeterhuizen moesten inspecteeren, verzocht om in vrijheid te worden gesteld, maar steeds had men zijn confinement met het oog op zijn „dangereuse humeur” van verlengd. In December 1747 had hij er op aangedrongen en allerlei fraaie beloften voor de toekomst gedaan. Niettegenstaande de kastelein van het er bij de vorige inspectie nog over had Hoewel de doodstraf tegen haar was geëischt, was als verzachtende omstandigheid aangenomen dat het gedrag van Abraham met zijn huisvrouw aanleiding had gegeven tot vermoedens, die zij tot beide infame beschuldigingen had weten op te voeren. Sara ging tegen dit vonnis in hooger beroep, maar nog voor dat de Hooge Raad in dezen uitspraak had gedaan, wist zij op 3 Januari 1749 van de Gevangenpoort te ontsnappen en naar Pruisen de wijk te nemen 2). Haar man Mr. Jan Abel Douglas was het jaar te voren op 14 Maart 1748 overleden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 450