EEN GEDEGENEREERDE FAMILIE DOUGLAS-LUYKEN. 4II Zijn broer Abraham had inmiddels, ondanks de strafzaak, die tegen zijn moeder hangende was, kans gezien om een deftig huwelijk te sluiten. Hij was n.l. op 17 April 1740 in de St. Jacobskerk alhier in den echt getreden met Susanna Theodora van Lennep, dochter van Dirk van Lennep en Catharina de Neufville. 4) Geld was de alles beheerschende factor, die elk blazoen van alle smetten Hof inriepen. De dienaars van den Fiscaal en procureur- generaal en de drost van den Haag werden toen op hem afgestuurd om hem in verzekering te nemen, maar hij wist over de heining van den tuin te ontsnappen. Er werden toen vaste posten uitgezet om hem in handen te krijgen en eindelijk werd hij begin Augustus ten huize van zijn groot moeder, de wede. Luyken, gearresteerd en naar een ver beterhuis te Gouda gezonden. Een halfjaar later r) werd hij naar een dergelijke inrichting te Delft overgebracht. Zijn liefje Dina Elisabeth Hoeuffkens, dochter van den wijn- kooper Jan Engelbrecht Hoeuffkens en Johanna Roeringh,2) was hem ondanks al die wederwaardigheden trouw gebleven en had met haar vader in 1742 het Hof verzocht hem te ont slaan, maar het Hof had zich niet laten vermurwen. Eindelijk wist hij op Zondagavond na Delftsche kermis, den 23en Juni 1743 te ontsnappen en Dina in de armen te snellen. Een jaar later trad hij met goedvinden van het Hof met haar te Scheveningen in het huwelijk 3). L Bij acte van 29 Januari 1743. -') Register der onwillige Decreten van’t Hof 3 Juli 1741. Reg. der Transporten, Rechterlijk archief ’s Gravenhage 17 Juli 1741. 3) 20 September 1744. Huwelijksvoorwaarden 1 en 2 Augustus 1744. 6e memoriaal Mr. R. van Bleiswijk. Hof 19 Aug. 1744 fol. 16. 4) Geboren 14 December 1720. Zij was een zuster van Dirk van Lennep en van David de Neufville van Lennep gehd. met Cornelia Lups.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 453