38 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 203. III. Op huijden den isten Martij 1635, compareerden voor mij Anthonij van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van 1) Oningevuld. verhuijrder, maer het clapwaken- ende brant-emmer gelt is ten laste van den huijrder. Bovendien so en sal den huijrder dit voorss. huijs aen niemanden anders over mogen laten noch logeren genen hoeren noch dieven, daervan den verhuijrder schade sonde mogen comen te lijden op pene van dobbel huijr ende 't huijs nutte huijr sijn, als ’t hem verhuijrder diergelijcke schade op hem huijrder te sullen mogen verhalen. Alles onder ’t verbant van des huijrders persoon ende goederen geen uutgesondert. Ten bedwanck van alle rechten ende rechteren, renon- chierende van alle beneficiën hoewel de rechten dicteren, dat de generale renonchiatie van geender weerden zij ten zij zake dat de speciale vergae ende tot meerder versekerheijt van tgene voorseijt is, so heeft hij huijrder onwederoupelickcn ge- constitueert Marten Deijm, Cornelis Pieck ende Gerard Vinck, procureurs voor den Hove van Hollant, mitsgaders Anthonij van der Drift, Lenert Starenburch ende Keun, procureurs voor den Gerechte van den Hage ’t samen ende elck van hen in ’t bysonder om hem huijrder op sijnen coste bij den voor- seijden Hove van Flollant ofte Gerichte van den Hage ’t samen en elck van hen in ’t bysonder goetwillichlicken inne den inhouden van desen te laten condemneren ende betalen alle de costen, diewelcke hieromme sullen werden gedaen tot den uuteinde der voorss. sake toe. Gelovende nu en t’ allen dagen van weerde te houden al ’t geene bij sijne voorss. procureurs ’t samen ende elck van hen in ’t bysonder hierinne gedaen ende gevordert sal worden onder ’t verbandt ende renonchiatie als hyervoren is verhaelt: alles sonder bedroch. Aldus gedaen ende gepasseert ter presentie van den eersamen Jan van Utenbroeck, meester schilder ende Mathijs Dirck van Gravenbrock, mr. mandemaecker, beijde woonende alhier, als getuijgen hiertoe versocht. Jan van Uyttenbroeck Sijmon Janss. ’tmerck. Mathijs Dircksen van Gravenbroeck. Ferdinande Molckeman. Protocol van notaris Dirck Annocque.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 45