EEN HEETHOOFDIG ACTEUR. 419 Bougre. dat La Pierre „een nieuwen bal” opnam „leggende daar voor een oude in de plaets” zeide Beaumont „dat is een aardige greep” welke woorden door Johannes Gaijner in het Fransch herhaald werden met de woorden: „c’est une bonne prise!” De Franschman werd woedend, begon met Gaijner uit te schelden, gaf hem een stomp op de borst, „ruckende stracx zijnen degen uijt” zeggende „boeggre, wat wilt gij daervan hebben?” Gaijner antwoordde dood kalm: „niet met allen.” Dit scheen hem echter volstrekt niet te bevredigen, want de Franschman op hem aankomende, begon nog harder te schelden en zeide„je te donneraij l’epée a travers du vèntre;” „ende furieuselijck op hem aencomende, gaf hem een steeck door de mouw, alsoock hem in de sijde quetsende.” Gaijner was toen wel genoodzaakt om zijn degen te trekken, ten einde „sijn lijff te defendeeren”, en dooi den verwoeden tooneelspeler tegen de planken schutting van de Maliebaan gedrongen zijnde, heeft hij dezen twee a driemaal „onder den degen gehad” hem echter „telckens verschoonende” daar hij hem niet wilde „quetsen”. Daar geen van de jongelieden een degen bij zich had, nam Govert van Beaumont een „malie”, sloeg daarmede tusschen de degens en trachtte den Franschman weg te trekken, hem van „achteren grijpende”, om zoodoende de vechtenden te scheiden. Deze stak daarop, woedend, tusschen de beenen door naar Beaumont, om ook dezen te „quetsen”. Vijf of zes Franschen kwamen toen met getrokken degens aangeloopen, schreeuwende, „tue le, tue le,” die, nadat een hunner Beaumont met het plat zijner kling uit den weg had geslagen, te zamen op Gaijner aanvielen,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 461