426 KRONIEK VAN HET JAAR I907. I I 13 l6 17 18 „die Haghe” in Diligentia met medewerking van Mevr. T. Post; spreker Dr. W. W. van der Meulen over „De beteekenis van de Haagsche opstootjes in den Patriottentijd.” Ds. A. C. de Meyere viert zijn veertigjarige ambtsbediening bij de Evangelisch-Luthersche Gemeente. Febr. Overleden Jhr. Mr. B. C. de Jonge, oud-raads- heer in den Hoogen Raad der Nederlanden en oud-lid van den Haagschen Gemeenteraad. Overleden I. C. Textor, oud 75 jaren, toon kunstenaar en als organist meer dan veertig jaren verbonden aan de Evangelisch-Luthersche Gemeente. Overleden Mr. J. van der Jagt, oud 71 jaren, subst. griffier bij den Hoogen Raad der Neder landen. Op den Minister van Justitie Mr. E. E. van Raalte wordt, vóór zijn woning in de Amaliastraat, een moordaanslag gepleegd door S. Polak, die zich verongelijkt waande door de Justitie. Mr. S. van Houten, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, viert onder vele blijken van belangstelling zijn yoen verjaardag. Komst van den Russischen geheimraad De Martens hier ter stede, door den Tsaar belast met een zending bij de verschillende regeeringen in verband met de tweede Vredesconferentie. De Gemeenteraad neemt voor kennisgeving aan de mededeeling, dat door den Minister van Oorlog is afgezien van het voornemen om de overdracht van een deel der voormalige Geschut gieterij aan de Gemeente te bevorderen. Hij besluit aan de ,,’s Gravenhaagsche Ver-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 468