UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 39 Hollandt geadmitteert, residerende in 's Gravenhage ende de getuijgen naergenoempt, Tjerck Janss ende Louris la Torre, beijde werckende in ’t goude Leerhuijs alhier in ’s Graven hage, dewelcke bekenden Meijdach toecomende te samen schuldich te wesen aen de Diaconie tot Vlissingên over de huijr van een huijsken staende ende gelegen in ’t Westeijnde in de wande- linge genaempt de „Geweldigers-poorte” alhier, de somrne van ses-ende-dertich guldens, daerinne gereeckent de helfte van de verpondinge. Te weeten hij, Tjerck 19 gld. 15 st. ende de voorss. Louris Janss de somme van 16 gld. 5 st. ende dat hen com paranten ongelegen compt yder haer voorss. portie promtelicken te voldoen. Soo verclaerden sij comparanten te vreden te sijn ende te consenteren, mitsgaders te versoucken aen den meester in ’t goude Leerhuijs voorn., dat hij sail gelieven weeckelick in te houden van t geene sij comparanten sullen comen te verdienen, ieder thien stuijvers, te weten van Louris Janss tot Meij toecomende ende aldus maer 5 st. ’t welck sij aen de Diaconie voorss. ofte haers last hebbende sullen uijtreijcken ende betalen te reekenen ’tsedert date deses aff, totte volle betalinge van de voorss. somme toe. Ende heeft voorts hij Louris Janss wederomme van de voorss. Diaconie alleenlick gehuijrt ’t voorss. huijsken voor den tijt van een jaer ingaende Meijdach toecomende ende expirerende den lesten Aprilis 1636 mede toecomende voor de somme van zes-en-dertich Car. guld. jaerliks daerinne gereeckent mede de helfte van de verpondinge, ’t welck hij comparant alsdan belooft heeft weeckelicken precys te sullen betalen met 15 st ende’t selve mede te laten inhouden van ’t geene hij alsboven in ’t voorss. goude Leerhuijs sal comen te verdienen, op peijne soo hij sulex niet laet corten ende d’eene weeck over d’ander laet loopen, dat in sulcken gevalle de huijr sal cesseren ende uijt sijn ende de voornoemde Diaconie de voorss. huijsinge aen een ander sullen mogen verhuijren, die t hen goetdunekt, sonder tegenseggen van yemant ende Jt achterstell van de huijr consequeren op de goederen ofte andersints soo sij te rade werden sullen. Te vreden sijnde sij comparanten hen in den inhouden van desen bij de Gerechte van ’s Gravenhage tot heurluijden costen goet- willichlick te laten condempneren tot dien eijnde constituerende Nicolaes van de Werve ende mij notaris beijde procureurs voor den voorss. Hove t’ samen ofte elex van hen bysonder. 0 Vooraan in *t Westeinde. Zie Mededeelingen van de Vereeniging ter beoefening der geschiedenis van 's Gravenhage, Ie dl. p. 56.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 46