Laurens la Torre. 40 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 201. Tjerck Janss. merck. Willem Claess. X merck. Belovende van waerde te houden ’tgeene bij de voorn, procu reurs ofte elcx van hen gedaen sal werden, onder verbant als naer recht daertoe staende- Ende compareerde mede Anthonij Thomass van Oorschot, wonende in’t voorss. goude Leerhuijs, dewelcke verclaerde sijn beste te sullen doen, dat hij van ’t gunt hier vooreh bij de voorss. eerste comparanten is belooft van haer verdiende loon weeckelicken sal ingehouden werden ende aen de voorss. Diaconie betaelt. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage in presentie van Willem Claess. ende Jan Michielss mede goude leerwer- ckers, inwoonders alhier, als getuijgen hiertoe versocht X merck. Antoni Tomes van Oorschot. Jan Michielss. merck. Protocol van notaris A. van der Drift. IV. Notaris, alsoo ick ondergeschreven Anthonij van Cokengen hebbe gehuijrt van Jacob van Bueren een comptoirken staende bij de Castilinij, ter presentie ende bijwesen van de Castilinijs weduwe ende haer broeder Schout van Catwijck, ingaende den eersten dach Aprill 1632 voorleden, ende geëxpireert den 27stc" July 1632 ende dat op conditie hier naerder verclaert. Dat den voorn. Anthonij van Cokengen ’t voorss. comp toirken soude gebruijcken tot wederom opseggens toe, ende alsdan opgeseijt wesende den voorn. Anthonij. alsdan soude betaelen voor ’t gebruijck van ’t voorss. comptoirken, te reekenen yder weeck off ach dagen 25 st. alsoo den voorss. Jacob van Bueren dier tijt selffs niet en wist, off hij voorss. comptoirken soude mogen vercoopen off niet; ende, dat de voorss. Jacob van Bueren den voorn. Anthonij het voorss. comptoir noijt heeft opgeseijt volgens mondelinghe conditie als voorens, noch noijt geseijt jegens den voorn. Anthonij: „haelt uwe stucken daer uut, off betaelt mijn”, maer wel waer te zijn, dat den voorn. Jacob van Bueren den voorn. Anthonij gevraecht hebbende, wanneer sal ’t u eens te pas comen om te liquideeren, waerop den voorn. Anthonij tot antwoort gaff: ’’wanneer zal ’t u te pas comen”; hij van Bueren seijde te

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 47