444 KRONIEK VAN HET JAAR I907. 19 23 24 30 29 30 17 Sept. Wegens den langen duur der Vredesconferentie in de Grafelijke Zalen heeft de opening van de Staten-Generaal door H. M. de Koningin plaats in de Vergaderzaal van de Tweede Kamer. In den voormiddag varen langs de Scheve- ningsche kust de oorlogsschepen, bestemd voor de te houden kustmanoeuvres, op één waarvan H. M. de Koningin zich aan boord bevond. Tweede bezoek van H. M. de Koningin aan de Landbouwtentoonstelling. In „Diligentia” heeft de eerste algemeene ver gadering der Internationale Vereeniging voor de Aardbeefkunde plaats. Overleden L. Limburg, 82 jaren oud, die ge durende veertig jaren in delsraëlietische gemeente met ijver en toewijding werkzaam was in de besturen van kerkelijke en liefdadige instellingen. Sluiting der op 19 Juli op de Groenmarkt ge opende tentoonstelling door „Vrede door Recht” van ontwerpen voor een te houden allegorische optocht bij de inwijding van het Vredespaleis. Overleden C. Noordendorp, 56 jaren oud, notaris. Op het Alexandersveld heeft de uitreiking van de versierselen van ridder 4e kl. der Militaire Willemsorde plaats aan den kapitein v. d. Gen. Staf E. den Dooren de Jong, den kapitein der Inf. R. ten Seldam, alsmede den gep. officier van Gez. ie kl. C. H. Göllner, allen van het leger in Ned. Indië. Dr. Matak Fontein benoemd tot Regent van het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen. De Gemeenteraad stelt vast verordeningen tot regeling van het onderwijs en het schoolgeld op den Gemeentelijken Handelscursus;

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 486