KRONIEK VAN HET JAAR I9O7. 447 23 22 Oct. school aan de Badhuisstraat voorloopig voor het onderwijs aan achterlijke kinderen besluit tot de stichting van een openbare burgerschool op terrein ten Zuid-Oosten van de Schenkstraat besluit in beginsel met kerkvoogden der Nederduitsch-Hervormde Gemeente omtrent de wegruiming der tegen de Groote Kerk aange bouwde huisjes een overeenkomst aan te gaan, mits aan de Gemeente, in de kosten, welke voor haar daaruit voortvloeien door het Rijk en door de provincie Zuid-Holland wordt verleend een bij drage voor elk van beiden ten bedrage van een derde gedeelte van 109.448.60 (bedrag der kosten van de werken tot restauratie der kerk na ont manteling), te samen tot een bedrag van ƒ72.964; besluit bordjes te doen aanbrengen in ver schillende drukke straten om het rechtshouden te bevorderen. Door welwillende beschikking van den Minister van Buitenlandsche Zaken worden de leden van „die Haghe” met dames in de gelegenheid gesteld tot het bezichtigen der Grafelijke Zalen op het Binnenhof, voorzoover die bij de leden der Vredes conferentie in gebruik zijn geweest. De Gemeenteraad besluit uit zijn midden, een commissie te benoemen om met Directeuren der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen, als beheerders van het legaat-Bleekrode, in overleg te treden over de plaatsing van het monument van Christiaan Huygens; de Passage sedert 1884 door gas verlicht te doen verlichten door electrisch licht.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 489