UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 41 Fol. 42. V. J) Oningevuld, Zie de Nota op blz. 42. July 1632. A. VAN CoKENGHEN, nOt. publ. 1632. Protocol van notaris A. van der Drift. Op huijden den iq11®'' February 1641 compareerde voor mij Dirck Annocque, notaris publycq etc. d’eersame Willem Janss Pesser, commis tot Ravesteijn ende aennemer van de onder- houdinge van de wercken van fortificatiën aldaer, ende be kende wel ende deuchdelijck schuldich te zijn, zulcx hij doet bij desen den mede eersamen-1) de somme van acht hon- dert vijftich ponden te xl grooten t’ pondt, spruijtende ter saecke van deuchdelijck geleende ende ophuijden verstreckte penningen hem comparant tot sijnen goede contentemente geleent, ende aengetelt, renunchierende derhalven d’ exceptie van ongetelden gelde. Belovende daeromme hij comparant de voorss. somme van acht hondert ende vijtich ponden munte voorss aen den voorn ofte den thoonder deses weder te restitueren ende betaellen binnen den tijt van een eerst- achter middach te vijff uren. Waarop den voorn. Anthonij heeft gepast ende den voorn. Jacob van Bueren niet gevonden. Waerover den voorn. Jacob van Bueren den voorn. Anthonij prejudiceerende ende gelieft heeft sonder eenige de minste redenen ofte fondament een slott te doen slaen voor den voorn. Anthonij van Cokengen zijn voorss. gehnijrde comptoir. Soo suit ghij, notaris, geassisteert met twee getuijgen u trans- porteeren aen den persoon van den voorn, van Bueren ende hem presenteren, dat hij compt ten huysse van mij, ende ont- fangen zijn verscheenen huijrpenninghen ende bij weijgeringe ofte refues van ’tselve suit wel expresselick protesteren van alle costen ende schaden alreede gehadt ende geleden ende noch te hebben ende te lijden door dien alle mijne stucken in ’t voorss. comptoir zijn berustende ende de luijden toecommen, die daerdoor ten hoochsten sijn geprejudiceert ende vercort, ’t welck ick van meeninge ben op de voorss. van Bueren te verhaelen, daer ende soo ik te rade werden zall. Relateert uw wedervaeren schriftelick. Actum den 28sten

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 48