UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 42 Fol. 26. VI. Op huijden den 2Ósten Junij 1640 compareerenden voor mij, Pieter van Groenewegen, notaris publycq, bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s Gravenhage, d’eersame loopende ende achtereenvolgende jaer naer date deses, sonder langer dilay. Ofte bij faute van dien naer d’ expiratie van ’t voorss. jaer te betaellen intereste tegens thien gelijcke ponden van ider hondert, int loopende jaer totte volle ende eftectuele betaellinge toe. Daeronder verbindende hij comparant sijn persoon ende goederen, subject allen heeren, hoven, rechten ende rechteren, ende specialijck seeckere twee distincte ordonnantiën houdende op Cornelis Schotte, ontfanger van de gemeene middelen tot Grave ende van de Lande van Cuijck, etc. bij den Rade van State verleent op de naem van hem comparant d’ eene ter somme van 400 i over het nde, 3de, part sijner voorss. aen- neminge, d’ andere ter somme van 733 6 st. 8 den. over, als reste ende in voldoeninge van de 2dc leste 3de part van twee corps de guarde d’ een in ’t bolwerck achter het Casteel ende d’ ander int Pleijn van Hoorens Bolwerck tot Ravesteijn voor noemt, beijde in date 18 February 1641, als pandt metter min nen den voornter handen gestelt. Omme bij faute van betalinge de voorss. somme van 850 metten verloopen intereste alsvooren, daeraen te moogen consequeren ende verhalen. Tot welcken einde hij comparant hemdeselve twee distincte ordonnantiën ter concurentie vande voorss. somme metten verloopen intereste alsvooren ende de costen daer- omme te doen bij desen is transporterende. Alles onder gelijck verbandt als boven. Aldus gedaen ende gepasseerd in Js Gra venhage ter presentie van den eersamen Johan Balbian, burger alhier en den eersamen Giliam van der List, woonende tot Amstelredam, beijde als getuijgen hiertoe versocht. W. J. Pesser. Jan Balbran. Guill. van der Elst. Nota d’Heer Doctor Valck, crediteur. Protocol van notaris Dirck Annocque.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 49