Jacob des Prez. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 43 Martinij N. Coningh. Fol. 62. VIL M. Vlam. Protocol van notaris P. van Groenewegen. Pieter Nobel, deurwaerder van den Hove van Hollandt ter eenre, ende Nicolaes Coning, mede wonende alhier ter andere zijden. Ende verclaerden den voorss. Nobel vercocht ende den voorss. Coning van hem gecocht te hebben, het offitie van deurwaerderschap van den Hove van Hollant voorss., bij hem Nobel tot noch toe bedient. Ende dat op de conditiën hiernaer volgende: te weten, dat hij Nobel tselve offitie sal leveren in dier vougen hij ’tselve heeft bedient. Ende dat hij binnen den tijt van twee dagen aen hem Coning sal inleveren acte van resignatie van ’tselve offitie. Ende belooft hij Coning aenden voorn. Nobel neffens de voorss. resignatie voor’tselve offitie te betalen contant de somme van veerthien hondert guldens tot 20 stuijvers den gulden. Tot naercominge van alle t’ gunt voorss. is, soo hebben de voorss. comparanten yder voor soo veel hem aengaet ver bonden, als sij verbinden bij desen haerluijder respective persoonen ende goederen alle deselve ende de keure van dien onderwerpende allen rechten ende rechteren Alles sonder arch ofte list. Ende versochten de comparanten hiervan een off meer acten gemaeckt te werden in debita forma. Aldus gedaen in ’s Gravenhage ter presentie van Vlam, rentmeester van de Exploicten van den Hove van Hollandt, ende Mr. Jacob des Prez, adv', voor den voorn. Hove, als getuijgen hiertoe versocht ende gerequireert, die dezen neffens den voorn, comparanten ende mij notaris voorn, onder- teijckend hebben. PK. Nobel. Op huijden den 23sten July 1632, compareerde voor mij notaris ende d’ ondergescreven getuijgen Geertge Jacobs van Velsen, wede wijlen Gijsbrecht Adriaenss. Veerman, dewelcke verclaerde, dat sij in conformite van den testamente met haer man zaliger gemaeckt tot opsicht ende voocht gecooren heeft gelijck sij doet bij desen, Anthonis van Cogginga mede notaris alhier, die mede comparerende deselve voochdije is accep terende. Gevende voorts sij comparante generale macht, last

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 50