UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 44 Fol. 40. VIII. Op huyden den I3d=n January 1640, compareerden voor mij, Anthony van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s-Gravenhage ende de getuygen ende bevel aen den voorn. Cogginga omme alle haere saecken ende affairen egeen uijtgesondert, die sij comparante alhier in ’s Gravenhage ofte elders heeft, te vervolgen ende waer te nemen, oock waer ende voor wien deselve soude mogen vallen, soowel in ’t eijschen als verweren, 't antwoorden, repliceren, dupliceren, productie van getuijgen te doen reprocheeren, sal- veren ende in rechten te conclueren, sententie te hooren pronunchiëren, deselve te acquieseren, daervan te reformeren ofte appelleren alles soo sij in goeden raet gedragen sal, ende mede om een oft meer in sijn geconstitueerdens plaetse te stellen ende substitueren met gelijcke macht, omme hare com- parants boedel te redderen, de schulden te betalen, de huijsinge, die sij comparante is hebbende ten meesten oorbair ende proffijte te mogen vercoopen, de penningen daervan proce derende te ontvangen, quitantie daervan te geven ende pas seren, den cooper ofte coopers voor schepenen alhier daer inne te erven ende vestigen ende haer comparante daervan te onterven ende ontvestigen, mede met macht omme uijtten naem van haer constituante met allen ende eenen yegelicken ’t accorderen ende overeen te comen, voorts alles te doen, dat sij comparante present sijnde selfts soude connen ofte mogen doen, alwaert dat in desen speciaelder last requireerde, die sij comparante bij desen hout voor geïnsereert. Belovende voor goet, vast ende van waerde te houden alle ’t geene bij de voors. geconstitueerde ende sijn gesubstitueerden hierinne gedaen ende gehandelt sal werden. Onder verbant als naer recht daertoe staende. Des blijft hij geconstitueerde gehouden van sijnen ontfangh te doen behoorlicke reekeninge, bewijs ende reliqua als naer behooren. Consenteerende, etc. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage ter presentie van Sibrant Gravius, cleermaecker ende Jan van Sanen, als ge tuijgen, etc. SlJEBRANT GrAVIJS. GeRTEN JaCOP VAN VeLSEN. Protocol van notaris A. van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 51