45 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. naergenoempt, Adriaen Pietersz Smout, beenhouwer woonende alhier in ’s-Gravenhage ende Jan Leendertsz van Gijsele, mede woonende alhier in ’s-Gravenhage, verclaerende ende beken nende sij comparanten metten anderengeaccordeert ende overeen gecomen te sijn, sulcx volcht; te weten dat den voorn. Smout de voorss. Jan Leendertsz van Gijsele aengenomen ende hij Jan Leendertsz sich selffs bij den voorn. Smout in dienste bestedicht te hebben voor den tijt van een geheel jaer, ingaende Vrou Lichtmis deses jaers 1640 ende expirerende Vrouw Licht mis 1641 daar aen volgende, geduyrende welcken tijt den voorss. Jan Leendertsz Gijsel met alle naersticheijt ende diligentie sich in ’t werck ende ten dienste van den voornoemden Smout sal begeven ende laten gebruycken soo tot telinge van de warmoes- vruchten op seeckere parthije warmoeslant als andere diensten, die h j Smout van noode soude mogen hebben, den beesten, tsij koyen. paerden off schapen, alles op de wooninge gelegen buyten ’s-Gravenhage aen de Zuytsijde van 't Bosch, toebehoo- rende den voorn. Smout, over sulcx ’t selve lant te besaeyen, beplanten, schoonhouden ende behavenen naer oirbair ende eijsch van ’t lant, de vruchten waer te nemen, mits dat hem daertoe bij den voorss. Smout behoorlicke gereetschap tsij paert ende wagen, kordewagen off schuyt naer eijsch ende gelegent- heijt sail moeten gelevert werden, all sonder dat by hem eenige dagen tsij heijlige off werekdagen sail mogen uytsonderen maer t’allen tijden tot dienste van hem. Smout, moeten staen, mits dat hij Smout, hem vrij houden sail van eenige boeten daerin hij te dier oirsaecke soude mogen comen te vallen ende off tsaecke waer denselven Jan Leendertsz eenige vruchten aen yemant quaeme te vercoopen, dat hij daeraff behoorlicke reecke- ninge ende reliqua aen den voorn. Smout sal moeten doen ende voorts in allen gelegentheyt hem gedraegen sulcx als een goet knecht behoort ende schuldich is te doen. Voor welcken dienst den voorss. Jan Leendertsz met syn huysgesin sal ge nieten eerst de vrije bewoninge van seecker huysge in den voorss. thuyn staende ende voorts een somme van twee hon- dert ende vijfentseventich guldens eens boven een ducaton van 3 pond 3 s tot een vereeringe ende dat met vijff gulden thien stuyvers yder weeck tot vijftich weecken. Ende sijn noch conditie, dat den voorn. Jan Leendertsz geen geheele off halve dagen aen den anderen van ’t werck tgunt requireert sal mogen ab- senteren op peyne dat hem een dach off halff geit naer adve- nant van de vijff gulden thien stuyvers ter weeck sal gecort

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 52