X Adriaen Pietersz. Smout. Hendrick van der Meulen. 46 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Dit is Jt merck Fol. ii. IX. Gemaeckt bij Gijsel. Op huijden Johan Boutesteijn, notaris publicq bij den Hove van Hollant geadmitteert, in ’s-Gravenhage residerende ende de getuijgen naergenoempt Sr Gillis Pacqué, wonende alhier in ’s-Graven hage ter eenre, ende Monsr. Jacobus Anthonius Canoine,Italiaens borduerwercker ter andere sijden, d’welcke verclaren metten anderen aengegaen te hebben, seecker contract, bij manieren ende op conditiën hiernaer verhaelt, te weten den voornoemden Jacobus Antonius Canoine heeft sich selven in dienst van den voornoemden Pacqué besteet, omme ten dienste van hem te maecken alderhande Italiaens bordeurwerck, het sij hoe ’t soude werden. Ende sijn verders geconditioneert, dat den voorn. Jan Leendertz noch sal mogen genieten soo veel vruchten als hij voor sijn eijgen eeten van noode sal hebben, mitsgaders tot brant het sprockelhout, ’t welck bij hem Smout, aldaer gelaten sal werden ende sullen sij comparanten den een den anderen drie maenden te vooren adverteren off nae de expiratie van ’t jaer huyrs sijluyden weder sullen contracteren off niet. Tot naercominge ende voldoeninge van alle tgunt voorss is sij comparanten elcx in sijn regart verbinden haer respective per soenen ende generalicken alle haere goederen, roerende ende onroerende, present ende toecomende egeen uytgesondertd’selve onderwerpende t’bedwangh van allen heeren, rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in 's-Gravenhage ter presentie van Thomas Ariensz Versteech ende Heyndrick van der Meulen, cleermaecker, inwoonders alhier, als gelooffwaer- diche getuygen hier toe versocht. Jan Leendertsz voornoemt. van Thomas X Ariensz Versteech. Protocol van notaris A. van der Drift. den 3oen December 1659 compareerde voor mij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 53