UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCI-IE NOTARISSEN. 47 Gillis Pacqué. ■t Welck ick getuijghe J. Bontesteijn. Notaris publ. 1659. Protocol van notaris J. Boutesteijn. Jacobus Antonius Canoine. Andries Boon. Konraet Reckers. mogen wesen, ende dat voor den tijt van een geheel jaer, ingaende van desen dach aff, ende expireren sal den lesten December 1660, voor welck jaer dienst den voorn. Gillis Pacqué aen den voorss. Jacobus Antonio Canoine belooft heeft, gelijck hij belooft bij desen de vrije cost van spijs ende dranck, mits gaders logijs ’t sijnen huijse, ende daerenboven de somme van vier hondert Car: guldens met dien conditie, dat den voorn. Canoine vast moet staen den tijt van een geheel jaer, ende de voorn. Pacqué mach aff met het halff jaer, voor welck halff jaer hij sal betalen boven spijs ende dranck, mitsgaders loge ment de somme van twee hondert gulden, ende ingevalle hij den voorn. Canoine noch een halff jaer in dienst wilt hebben, sal hem hetselve ses weecken van te vooren moeten waer- schouwennoch is geconditioneert ende bedongen, ingevalle d’voorn. Pacqué binnen d’voorss. tijt quamt t’overlijden, soo sal dit contract comen te cesseren, in gevalle desselffs weduwe belieft, maer anders niet, ende maer moeten betalen, beloopens tijt tegens twee hondert gulden in ’t halff jaer, belooft is tot naercominghe ende pretestatie van ’t gunt voorss. staet. ver binden sij contractanten daer vooren haer persoonen ende gene- ralijck alle hare goederen, stellende d’selve tot bedwangh van alle heeren, hoven, recht ende rechteren, ende specialijck den Hove van Hollandt. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gra- venhage ten huijse van de eerste comparant ter presentie van Sr Andries Boon, Coenraet Reeckers als getuijgen van geloven hiertoe versocht.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 54