Maria Barens Hartschap. 48 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. X. IA dit merk is gestelt bij de voorn. Francois Wijloo. Matteus Brons. Otto Willem Sadeler. P. van Roon, Not. publ. Protocol van notaris P. van Roon. Op den XIIII Januarij anno XV1C agtentagtigh compareerden voor mij Pieter van Roon, not. publ. bij den Ed. Hove van Holland geadmitteert, in ’s-Gravenbage residerende, mitsgaders voor de naargenomineerde getuigen Francois Wijlo, als monde linge last hebbende van Anthonijs du Vaucx, meester van de Engelse marionette ter eenre ende Maria Barents Hartsschaap, jonge dogter wonende alhier, ter andere sijde, dewelcke verclaerden met malkanderen inder minne ende vruntschap geaccordeert ende verdragen te sijn, in manieren naarvolgende, te weten: dat sij tweede comparante den voornoemde Anthonio du Vauex in het voorss. marionette spel sal dienen ende speelen, soo als haar aangewesen sal werden ende dat voor den tijt van een geheel jaar, innegaande den eersten Meij toekomende, ende wederomme uijtgaan sal den lesten April in denjare 1689 daaraanvolgende, ende dat voor de somme van twaalfguldens ter maand vrij geit, dat sij tweede comparante geduerende den voorss. tijd sal hebben de vrije kost soo van eeten, drincken, slapen, bewassen, als anders, dat mede sij tweede comparante gehouden sal zijn geduerende den voorss. tijd mettet voorsz. spel te reijsen in alle de seventien Nederïantse provintiën, mits daar af hebbende van alles vrije vragt, sonder aan eenige onkosten gehouden te sijn. Tot naarcominge deses verbindende de voorn, comparanten hare persoonen ende goederen geen uijtgesondert deselve subjecterende ten bedwange van allen rechten ende rechteren Aldus gedaan ende gepasseert in ’s Hage voorts ter presentie van Matheus Brons, Mr. blikslager ende Ottho Willem Sadelaar, als getuigen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 55