UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 49 XI. Op huyden den negenentwintichsten Mey 1639 compareerde, voor mij Anthony van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s-Gravenhage ende de getuygen naergenoempt, d’eerbare Catharina Lengelee, jonge dochter, lijwatierster, woonende alhier in ’s-Gravenhage, sijnde voor soo veel ’t noot sij geassisteert met mijn notario, als haer gecoren voocht in desen, te kenne gevende, sij comparante dat sij nu eenige jaeren aen den anderen voor ende ten behouve ende proffijte van jouffrou Judith Hennincx, huysvrouwe van Sr. Thomas Clitsert den oude heeft gehandelt ende gedaen de coopmanschappen van lindewaet, speldewerck, canten ende anders daeraen behoorende ende dependerende, ende dat sij comparante alsnu ten vollen daer van kennisse heeft ende sulcx gaerne de voorss. coopmanschappen ende neringe van lindewaet, speldewerck canten ende anders daeraen behoorende, alleen ende ten proffijte van haer comparante soude doen heeft oversulcx uyt haer eyge vrije wille ende sonder inductie ofte persuatie van yemanden ter werelt met de voornomde Judith Hennincx (mede comparerende) geaccordeert ende overeen- gecomen, dat sij Catharina Lengelee (naerdat sij alle het lindewaet, speldewerck, canten enue anders in de winckel van ’t stuck tot stuck in haer bewaringe ende handen sijnde, wel overleijt ende geëxamineert hadde) alle d’selve aen haer be houden ende van haer Judith Hennincx overgenomen heeft om daer mede haer eygen proffijte ende winste voortaen te doen, sulcx dat de voorss. Jouffrouw Judith Hennincx bij desen ver- claert de geheele winckel mitsgaders alle de schulden ende restanten van dien aen de voorss. Catharina Lengelee in vrijen eijgendomme bij desen overgegeven ende getransporteert te hebben, sonder dat sij eenige actie aen alle deselve ofte eenige van dien is behoudende ofte reserverende, heeft mitsdien de voorss. Catharina Lengelee voor alle tgunt voorss. is aen de voorss. Jouffrou Judith Hennincx den houder ofte thoonder van desen eerbeken ende vromelicken belooft te sullen opleggen ende betaelen de somme van seven duysent Carolus gulden, namentlich Mey 1640 toecomende de somme van acht hondert Carolus gulden met den intereste van dien tegens den penninek sestien van ’t volle capitael, ingaende Alderheyligen dach toe comende; ende voorts alle jaers ende Meydagen daeraenvolgende gelijeke acht hondert Carolus gulden, telcken mede met den inte- 4

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 56