5° UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol 82. XII. Op huijden den 20sten November anno 1638 compareerde voor mij Andries Makingie, notaris publycq ende voor de naergenoemde getuijgen den ed. manhaften Cap'1 Thomas Levingston ende bekende zijn dochterken Juffr. Barbara Levingston besteet te hebben zulcx hij nopende deselve con tracteert ende die besteet mitsdesen aen d’ eerbare Joffrouwe Barbara Botler, die mede comparerende ’t selve dochterken bekent aengenomen te hebben voor den tijt van drye achter eenvolgende jaren, ingegaen den 20sten October lestleden ende t’ expireren den ig'lc" Oct 1641 toecomende, voor welcken tijt ’t selve dochterken vastelyck verbonden wort om bij de voors- seijde Joffrouwe Botler te woonen, in de cost te sijn, ende in Deze acte is niet onderteekend. reste als vooren naer advenant ’t capitael ende geduyrende tot de volle ende effectuele betahnge van de voorss. somme van seven duysent Carolus gulden toe, ende dat vrijts gelts van alles ’t sij uyt wat saecke t’ selve soude mogen wesen, egeen uytgesondert, te vreden sijnde, sij Catharina Lengelee bij faulte van goede betalinge haer in den inhouden van desen bij den voorss. Hove van Hollandt goetwillich te laten con- demneren tot dien eijnde irrevocabelicken constituerende Adriaen van den Ancker, Cornelis Pieck ende Cornells Borsman, alle procureurs voor den voorss. Hove, tsaemen ofte elcx van hen bysonder. Belovende sij Catharina Lengelee voor goet, vast ende van waerden te houden alle tgeene bij de voorss. gecon- stitueerdens te saemen ofte elcx bysonder hierinne gedaen ende gehandelt sal werden. Verbindende sij Catharina Lengelee verders tot naercominge van alle tgunt voorss is haer persoon ende generalicken alle haere goederen, roerende ende onroerende, hebbende ende vercrijgende, egeen uytgesondert, d’selve onder werpende bij desen tbedwangh van allen heeren, rechten ende rechteren mette costen, consenterende sij comparanten, bij mij notaris hiervan gemaeckt ende gelevert te werden acte in behoorlijcken forma. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Graven- hage ter presentie van Sr Joost Guldemont, commissaris van ’t cleijn zegel ende Reerijck Eraert, Mr. cleermaecker, burgers alhier als getuygen hiertoe versocht. Protocol van notaris A. van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 57