UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 51 A. Makingie. Fol. 11. XIII. Op huijden den IIIcle" November 1622 compareerden voor mij Johan van Warmenhuijsen, notaris publicq d’eersame Francoijs van Ackerlack, coopman tot Dordrecht, ende Anthonij Couck, suijckerbacker, tegenwoordich wonende alhier in den Hage. Ende bekenden metten anderen te zijn geaccordeert ende verdragen, dat hij Anthonij Couck aengenomen heeft ende belooft bij desen, den voornoemden Ackerlack te leeren de gantsche wetenschap ende conste van ’t suijckerbacken, sulcx hij d’selve heeft, volgens d’ memorie hem daervan overgelevert, tot welcken fine, hij Anthonij acht dagen nae St. Niclaes eerst- comende, sal comen ten huijse van voornoemden Francoijs van Ackerlack ende aldaer blijven den tijt van drie ofte vier weecken. soolange noodich zal zijn, ende middelerwijle hem wijsen ende leeren maecken alle de stucken in de voorss- memorie begrepen, ende alsdan oock daertoe hem laten alle de patronen ofte formen van dien. T’welck gedaen zijnde, sal hij Ackerlack alsdan daervoren terstont ende promptelick aen den voornoemden Anthonij Couck betaelen, sulcx hij mede belooft bij desen, de somme van drie hondert en vijftien Car. guldens tot XL grooten ’t stuck. Dies belooft oock de voor- ’t lesen, schrijven ende hantwercken geinstrueert ende geoeffent te worden, waervooren den voorss. capitein belooft heeft ende belooft mitsdesen voor hem ende sijnen erffgenamen aen de voorsseijde joffrouwe te betalen hondert ende vijftich gulden ’sjaers in termijnen van yder vierendeel jaers een gerecht vierde part van dien, zijnde zeven ende dertig gulden, tien stuivers. Ende belooffde de voorsseijde jouffrouwe ’t selve dochterken met alle vlijt ende goede opsicht naer haer vermogen geduijrende voorss. tijt te oeffenen ende op te trecken. Derhalven den voorsseijde heer capitein zijn persoon ende goederen tot vol- doeninge van ’t geen voorseijt mits desen verbint, ter bedwang van allen rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert ter presentie van Cap" Reedel ende Luitnt Balfour als getuijgen hiertoe versocht. Barbera Butlar. Thomas Levingstoune. W. Riddell H. J. Balfour. Protocol van notaris A. Makingie.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 58