UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 52 XIV. noemden Couck dat hij, noch zijne huijsvrouwe ofte zijnen sone Stephen Couck, de voorss. conste hier in Hollandt, nochte in ’t sticht van Utrecht aen niemant meerder zullen leeren, maer allene aen hem Ackerlack. Belovende de voornoemde contrahenten desen elcx in haer regardt, wel ende getrouwelick, naer te comen ende voldoen, onder verbant van hare respective personen ende goederen tot bedwanck van allen rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert ten comptoire mijns notarii op ’t Binnenhof in ’s Gravenhage, ter presentie van Lowijs Miche, schoolmeester ende Ulfrand Godhard, goutsmit, beijde wonende alhier in den Hage, als gelooft’waardige getuijgen, hiertoe versocht zijnde den voornoemden Anthonij Couck desen bij zijnen voornoemde zone perfectelijck verduijtst ende uijtgeleijt. Francoijs van Akerlaeck. Anthoine Coucke. Lud. Miche 1622. Ulfrand Godard. Estienne Coucque. Protocol van notaris Johan van Warmenhuysen. Op huijden den XXVIIsten Augusti A°. 1624 compareerden etc. d’eersame Adriaen Bosch, schilder, woonende alhier in den Hage, ten eenre ende Willem Harmanss, jongman geassisteert met Pieter Harmanss, sijnen oom, wonende in Engelant ende Martijn Aernouts, woonende alhier in den Hage, zijnen neve ten andre zijde. Ende verclaerden met den anderen te zijn ge- accordeert ende verdragen, dat de voornoemde Willem Harmanss bij den voorss. mr. Adriaen Bosch, zal leeren zijn hantwerck van schilderen, daertoe denzelven meester zijn uijterste devoir ende naersticheijt zal doen, omme den voorss. Willem Harmanss in alles naer behooren ende zooveel hem mogelick sal zijn te instrueren ende de conste te leeren. Zoo oock den voor noemden Willem Harmanss den voorss. meester met aller getrouwicheijt ende met behoorlicke naersticheit sal dienen ende doen, hetgene hij sal connen ende van hem gerequi- reert sal werden. Geduijrende desen voor den tijt van drie jaren, van huijden ingaende, als zoo lange den voornoem den Willem Harmanss bij den voorn, zijnen meester zal wesen verbonden, sonder ondertusschen, denzelven te mogen verlaten, maer zal hem denzelven tijt geduijrende behoorlick

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 59