UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 53 XV. Adriaan Bosch. Maerten Aernouts. Philips de la Samme. Adr. Rottermont. Willem Harmans. J. VAN WaRMENHUIJZEN Nots. publijcq. Protocol van notaris Johan van Warmenhuijsen. moeten dienen ende zijn devoir doen de conste aangaende. Ende sal de voorss. Mr. Bosch daarvooren aen den voorn, sijnen dienaer betalen ’t eerste jaer sessendertich guldens, het tweede jaer ’t sestich guldens ende het derde jaer vieren tachtig guldens te xl grooten. Belovende de voorn, contrahenten desen, elcx in haer regardt wel ende getrouwelick naer te comen ende voldoen, zoo ook de voornoemde Pieter Harmanss ende Marlijn Arnoutsz, beloven, dat de voorn. Willem Harmanss zijnen voorn, meester ende voorn, conditiën behoorlick sal vol doen, hun daervoor constitueerende borgen als principalen, onder renunciatie enz. Alles onder verbant van hare respective per sonen ende goederen, tot bedwanck van alle rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Philips de la Samme ende Adriaen Symonss Rottermont, beijde burgers alhier in den Hage ende gelooff- waerdige getuygen hiertoe versocht. ’t merck van Pr. Harmanss. Op huijden den 29 Junij 1635 compareerde voor mij notaris ende de ondergescreven getuijgen, d’ eersame Mathijs Noose- mans woonende tot Amsterdam, als vader van Johannis Noosemans sijn soon. Ende bekende ende verclaerde aen Heijndrick Vereijn, silversmith alhier in ’s Gravenhage, aen- besteet te hebben sijn voorss. soon voor den tijt van ses achtereenvolgende jaren, ingaende den isten Julij toe- comende ende expireerende den isten Julij 1641 mede toe- comende, omme te leeren het ambacht van silversmeden, waertoe hij Johannis Nooselman gehouden sail sijn, sijn uyterste naersticheijt te doen ende sijn voorss. meester in alles te ge- hoorsamen gelijck een goede leerjongen schuldich ende gehouden is te doen, gelijck de voorss. Vereijn mede comparerende verclaerde den voorss. Johannes Noosemans aen te nemen gelijck hij doet bij desen ende voorts sijn uyterste devoir te

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 60