55 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. XVI. Fol. 85. In den jaere ons Hoeren Jhesu Christus duysent ses hondert ende negenendertich den naest lesten Mey, compareerde voor mij Anthony van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in 's Gravenhage. ter presentie van den getuygen naer genoempt d’eersame Gratiaen Jansz. Soetens, meester goutslager ende burger alhier in ’s Gravenhage, mij notaris ende de naergenoempde getuygen wel bekent; dewelcke bekende ende verclaerde, soo hij doet bij desen, dat Johannis Steek goutslagersknecht gebooren tot Leyden out omtrent tweeëntwintich jaeren bij hem comparant den tijt van acht aeneenvolgende jaeren alhier in ’s Graven hage heeft gewoont, sijnen leerknecht geweest ende ’tgout- slaen geleert, daer toe denselven bij hem comparant was besteedt ende sijnen leerjaeren volcomentlijken voldaen, ge- duyrende wekken tijt van acht jaeren den voorss. Johannis Steek hem oock eerbeken gedraegen ende bij hem comparant heeft gecomporteert, gelijk een goet leerknecht schuldich ende gehouden is te doen. Versouckende mitsdien aen allen ende eenen yegelicken, die’ desen getoont sal werden den voorss. Johannis Steek daer voor te kennen ende houden ende sulex hem zoodanich hulp ende addres te doene. als zij souden willen hen te geschieden. Versouckende hij comparant aen mij notaris hiervan ge- maeckt ende aen voorss. Johannis Steek gelevert te werden een ofte meer instrumenten in gewoonlicken forma, omme den voorss. Johannis Steek te strecken ende dienen daer ende sulex hij van noode sail mogen hebben. Aldus gedaen ende gepasseert in 's-Gravenhage ter pre sentie van d’eersame Coenradus Hoppe, Cristianus Haen, beijde mede meesters goutslagers, mitsgaders Harman Heyndricxz van der Velden ende Mathijs Maertensz. beijde goutslagers knechts alle burgers alhier als getuygen van goede gelove tot kennisse deses versocht ende gerequireert. Gratiaen Jansen Soetens. Christianus Haan. Conraet Hoppen. Herman Hendricz van der Velden. Mathijs Maertens. Protocol van notaris A. van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 62