Hans Jacob Peer. Mathijs Maertens. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 57 Fol. 70. XVIII. Coenraet Hoppen. Op huyden den twee en twintichsten Mey 1639 compareerden voor mij Anthony van der Drift, openbaer notaris bij den Hove van Hoïlandt geadmitteert, residerende in ’s-Gravenhage ende de getuygen naer genoempt Gratiaen, Abraham ende Jacob Soetens soonen, gebroeders ende burgers alhier in ’s-Graven hage, als oomen ende voogden van ’t naegelaten soontge van Felicx Soetens, haerluyder broeder zaliger, mede genaempt Felicx Felicxsz Soetens ende hebben sij comparanten den selven haeren neve Felicx Felicxsz Soetens besteedt bij Pieter van Diese, swaertveger mede woonende alhier in ’s-Gravenhage, die insgelijcx compareerde bekende denselven Felicx aen ge nomen te hebben omme te leeren het ambacht van swaertvegen ende ’t gunt daeraen dependeert ende tot den tijt van vijff jaeren ende ses maenden achtereen volgende, geduyrende welcken tijt den voorss Felicx Soetens gehouden sal wesen sijn meester te gehoorsaemen ende sijn uyterste- naersticheijt aen te wenden, omme het voorss ambacht te leeren ende te doen gelijck een goet leerjongen schuldich ende gehouden is te doen, als mede belooft de voorss. Pieter van Diese sijn devoir te doen, omme den voorss Phillips Soetens te onder- wijsen ende ’t voorss. hantwerck leeren, gelijck een meester sijn knecht betaempt te doen. Ende sal den voorss. van Diese den voorss. Felicx Soetens den voorgeroerden tijt bij hem is ende ijder poinct van dien haere respective persoonen ende generalicken alle haere goederen, roerende ende onroerende hebbende ende crijgende egeen uytgesondert dselve onder werpende ’t bedwangh van allen heeren rechteren. Aldus ge- daen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Coen raet Hoppe, goutslager ende Mathijs Maertens, goutslagers- knecht, inwoonders alhier in 's-Gravenhage, als getuygen hier toe versocht. Gratiaen Jansz. Soetens. Davith Michiell. Protocol van notaris A. van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 64