58 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris A. van der Drift. Fol. 75. XIX. Op huijden den eersten Julij 1642 compareerden voor mij Pieter van Groenewegen, notaris publijcq bij den Hove van Hollandt geadmitteert, in ’s-Gravenhage residerende ende ge- tuijgen onder genompt Jan Willemss Hoveling ten eenre ende Gerrit Hulster, mr. swaertveger ter andere zijden, ende ver- claerden den voorss. Hoveling besteet ende den voorss. Hulster verclaerde van hem Hoveling aangenomen te hebben, zijn Hovelincx zoon Pieter Janss Hoveling, den tijt van vijft'jaren aen den anderen volgende om denselven Pieter Janss. op zijn Hulster’s winckel het handtwerck van swaertvegen ende ’t ghene daerane dependeert geleert te werden. Des dat den selven Pieter Janss hem Hulster in alles behoorlicken sal versorgen van slapen, cost, dranck, wasschen, wringen ende anders daer aen behoort. Des sullen de voorss. Gratiaen, Abraham ende Jacob Soetens haeren voorss. neeff moeten onderhouden van cleederen, linde, wolle cousen ende schoenen, die hij van noode sal hebben. Ende na de expiratie van de voorss. vijff jaeren ende ses maenden belooft den voorss. van Diese aen den voorss. Felicx Soetens te sullen betaeien de somme van t'sestich guldens eens, sonder meer. Ende oft gebeurde, dat de voorss. Felicx binnen den voorss. tijt van vijff jaeren ende ses maenden, dat Godt verhoeden wil, sieckte eenige maenden aen den anderen quame te crijgen, in welcken gevallen beloven sij Soetens dienaengaende den voorss. van Diese te sullen te goede comen' tot discretie ende seggen van eerlijcke luyden hen dies verstaende. Verbindende sij comparanten tot naercominge van alle ’t gunt voorss. is, elcx in sijn regart haerluijder persoon ende generalijcken alle haerluijder goederen, roerende ende onroerende, hebbende ende vercrijgende, egeen uytgesondert, d’selve subjecterende allen heeren rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in’s-Gravenhage ter presentie van Andries Cool, cruyswercker ende Johan van de Vijver, clercq, mijns notaris, als getuygen hiertoe versocht.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 65