UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 59 Fol. 61. gehoorsamen, ende onderdanich sijn, gelijck een goetjongelinck zijn meester schuldich is te doen. Waervoor het eerste van de vijff jaren ingegaen is den eersten Meij 1642 verleden ende 't laeste expireren sal den lesten April 1647 toecomende. Voorts zoo is geconditioneert, dat den voorss. Gerrit Hulster gelijck hij bij desen belooft den voorss. tijt geduijrende den voorss. Pieter Janss sal versorgen van cost ende dranck naer behooren mitsgaders van cragen ende neusdoeken als zijne cragen ende neusdoeken, dien hij jegenwoordich heeft, ver sleten soude mogen zijn. Voorts soo sal den voorss. Jan Willemss Hoveling, sijn voorss. soon versorgen den voorss. tijt geduijrende van clederen, kousen, schoenen ende hemden ende voorts ’t ghene ’t sijnen lijve hoort, naer behooren. Ende sal den voorss. Hulster den voorss Pieter’s linden doen bewassen ende bevringen ende dit alles buijten costen van den voorss. Jan Willemss Hoveling. Zijn vorders conditiën, dat den voorss. Hulster den voorss. Pieter Janss. sal leeren teijckenen, schrijven ende reeckenen, sooveel hij Pieter sal tot het hantwerck van doen hebben, des sal hij Pieter Janss. ter expiratie van de voorschreve vijff jaren gehouden zijn bij den voorss. Hulster te wercken een geheele maent, mits genietende cost ende drank alsvooren. sonder verder. Ten lesten soo is geconditioneert, dat den voorss. Hulster zijn Jan Willemss Hovelings degen op de snee suffisantelick sal doen versilveren ende daer en boven noch aen hem leveren eenen wachtdegen; des dat daertegens ghecompenseert sal blijven tghene den voorss. Hoveling van hem Hulster van outs pretendeerde. Tot voldoeninge ende nacominge van alle ’t ghene voorss. is, hebben sij comparanten, yder voor sooveel hem aengaet ver bonden ende verbinden bij desen hare respective personen ende goederen alle deselve ende de keure van dien onder werpende ’t verbant van allen rechten ende rechteren. Con senterende hiervan acte te maken. Aldus gedaen in ’s-Graven- hage ter presentie van Anthony Patijn ende Jan Arentss. van Tol, beijde alhier wonende als getuijgen hiertoe versocht ende gerequireert. Merk van Jan Willems Hoveling. Anthony Patijn. Gerrit Hulster. Jan Arentss van Tol. Protocol van notaris P. van Groenewegen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 66