6o UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. XX. het swaertvegen principalyck depen- Op huyden den 5de" April anno 1641 compareerde voor mij Dirck van Schoonderwoert, notaris publicq bij den Hove van Hollandt geadmitteert, in ’s Gravenhage residerende, ende den naergenoempde getuijgen: d’eersaeme Leendert van der Ka ter eenre, ende Jacob Truweel ter andere sijden, beyde meesters swaertvegers ende inwoonders alhier in ’s Gravenhage. Beken nende de voorn. Leendert van der Ka besteet ende verhuert, ende Jacob Truweel gehuert ende aengenomen te hebben sijns van der Ka soone, genaempt Huybert van der Ka, omme den- selven de tijt van een geheel jaer, ingaende den 85ten deser ende expirerende den 8sten April 1.642, op sijn Truweels winckel te laeten wercken ende leeren ende instrueren op allerley werck van uythouwen, vijlen, biessen ende anders niets uytgesondert, aen 1 derende, mits dat al hetgene sijns van der Ka soone, in voegen alsvooren compt te wercken, int geheel sal sijn ende comen ten proffijte van hem Leendert van der Ka, tot welcken eijnde hij, tsijnen costen, alle noodige gereetschappen ende materialen, aen sijn soon sal moeten versorgen: voor welcke voorn, aen- neming, instructie ende leeringe in voegen alsvooren, Leendert van der Ka belooft heeft, soo hij doet bij desen, aen Jacob Truweel of sijns recht hebbende, te betaeïen de somme van hondert Car. guldens van 40 grooten’t stuck, ende daerenboven twaelff gelijcke guldens tot een vereeringe voor sijns Truweels huijsvrouwe. Ende dat in deser voegen, naementlycken nefifens het passeren van desen vijftich guldens, noch vijftich guldens op ’t expireren van ’t eerste half jaer deser bestedinge ende de twaelf guldens vereering op t expireren van ’tjaer telckens precys.Is voorts expresselyckengeconditioneert,dat oftgebeurde, dat gedurende desen contracte, meester Jacob Truweel ofte Huybert van der Ka deser werelt mocht comen te overlijden, dat in sulcke gevalle dit contract van bestedinge datelijcken sal cesseren ende van de belooffde penningen voorn, alleene genooten werden naer beloop des tijts totten dage van ’t affster- ven. Item dat in cas van eenige sieckte oft ander ongeval (’t welck Godt verhoede) den versuijmden tijt ende dagen van niet te wercken naer expiratie van ’t gestipuleerde jaer, sal moeten werden erhaelt ende naegewerckt, sonder eenich tegen- seggen, sullende oock den voorn. Huybert van der Ka in synen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 67