Jacob Trouwels. Jan van Cosfeldt. 6i UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris D. van Schoonderwoert. Fol. 191. XXL D. van Schoonderwoert, notaris. Leendert van der Kaa. Heinderich van den Berch. Nota. De gestipuleerde vyftich guldens contant in desen, sijn terstonts naer ’t passeren van d’acte in ons presentie betaelt ende overgetelt aen handen van Mr. Jacob Truweel. dienste ende leeringe hem allesints obedient dragen ende trouwelijken quyten, daervooren Huybert van der Ka sijnen vader instaet ende belooft alle debvoiren te presteren, als naer behooren. Tot naercominge ende voldoeninge van allen ’t welcke voorseijt, verbinden partijen contrahenten elx in haer regard hen persoon ende goederen, roerende ende onroerende, subject alle rechten en de rechteren, alles ter goeder trouwen ende sender arch of list. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage ter presentie van Hendrick van den Bergh, mr. swaertveger ende Jan van Coesvelt, swaertvegersgesel als getuigen van geloove hiertoe versocht. Op huyden den 29='' July anno 1641 compareerde voor mij Dirck van Schoonderwoert notaris publicq ende den naerge- noempde getuygen, Hugo Willemsz. herbergier ter eenre ende Jan Assche, meester spaensestoelmaker ter andere sijden, beijde inwoonders alhier, ende verclaerde den voorseiden Hugo Willemsen besteet ende Jan Assche aengenomen te hebben, den persoone van Thomas Henderssen jongman, sijns Hugo Willemsen huijsvrouwe broeder, omme denselven te instrueren ende leeren op 't stuck van t hantwerck vanspaensestoelmaecken met allen appendentiën ende dependentiën van dien, sulx hij’t selve tegenwoordich is exercerende, ende dat gedurende den tijt van drie toecomende ende achtereenvolgende jaeren, ’t expireren den eersten Augusty anno 1644. Ende in voegen als volcht,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 68