62 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Hugo Willemsen. Willem Breeckevelt. Fol. 231. Jan Assche. Jan Bartholome. D. V. SCHOONDERWOERT, notS. publ. Protocol van notaris D. van Schoonderwoert. te weten, den voornoemden Jan Assche neempt aen ende belooft bij desen den voorseiden Thomas Henderssen op 't stuck van ’t hantwerck van spaensestoelmaecken met sijn gevolch alsvooren sulx te instrueren ende leeren, als ver- eisschen ende in alle redelicheyt behooren sal, des dat hij Tomas Henderssen hem daertegens obediert, neerstich ende trouw comportere ende aenstelle als een goet knecht toestaet ende behoort te doen, waartoe hij Hugo Willemsen alle mogelycke debvoiren ende aenmaeninge aen denselven sal doen, gelijck hij ook caveert ende instaet voor desselffs trouwicheijt ende prestering van behoorlijcken dienste. Voor welcke voorseide instructie ende leeringe van hantwerck gedurende den voor seiden tijt van drie jaren den voornoemden Thomas Henderssen niet anders hebben noch genieten sal, van sijn meester Jan Assche, sulx hij mede bij desen wel expresselijcken belooft, dan het tweede jaer een maeltijt etens ende drincken des daechs, ’t sij ’s middachs of 's avonts nae gelegentheijt, ende het derde leste jaer cost, dranck ende cleeren ende slapens t sijnen huyse, gedurende ’t selve jaer, ende dat alles boven ende behalven het drinckgelt op de winckel te vallen, dat hem Henderssen alleen oft neffens d’andere knechts van de winckel gemeen sal wesen naer ordre, sullende hij Hugo Willemsen den voor noemden Tomas Henderssen het ie ende tweede, derde jaer van cost, dranck ende deeding ende slaepplaets versorgen. uijtgenomen alleene de voorseide gestipuleerde eene maeltijt etens ende drinckens des daechs voor ’t tweede jaer. Tot naercominge ende voldoeninge van allen ’t welcke voorseijt, verbinden partijen contrahenten, elk in haer regard, haer persoon ende goederen, subject allen heeren, hoven, rechten ende rech- teren; alles ter goeder trouwen, sonder arch of ’t list. Aldus gedaen ende gepasseert in Js Gravenhaghe ter presentie van Jan Bartolomeussen, spaensestoelmaeckersgeselle ende Willem 'Breeckevelt als getuijgen van geloove hiertoe versocht.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 69