Th. MORREN. April 1908. Nu bij de wet van jo December 1904, Staatsblad n°284, de minuten van de notarissen tot uit’ Februari 1811 voor onderzoek zijn opengesteld, is een nieuw veld van studie geopend. De notarieele protocollen toch bevatten de ge wichtigste bouwstoffen voor de kennis van het maatschappelijke en individueele leven van ons voorgeslacht. Voor de geschie denis van handel en nijverheid en voor kunstgeschiedenis zijn zij een hoogst belangrijke bron; voor de topographic van de stad bevatten zij gewichtige gegevens, maar vooral voor de geschiedenis harer inwoners zijn zij onmisbaar, ’t Is daarom dat wij een groote ruimte beschikbaar hebben gesteld voor de publicatie van een verzameling notarieele acten, waarmede Prof. Brugmans dezen bundel opent. Nu de Vereeniging „Die Haghe”gesteund door particu liere bijdragen, de taak op zich heeft genomen om door het maken van een personen- en zaakregister op de minuten der Haagsche notarissen het onderzoek daarvan te ver gemakkelijken, zullen wij in staat zijn jaarlijks eene serie belangrijke acten door den druk bekend te maken. Als herinnering aan de retrospectieve tentoonstelling van prenten, betrekking hebbende op het stadhuis, georganiseerd door den Archivaris dezer gemeente, 26 Maart— 1 April, is als titelprent een reproductie gegeven van de roodkrijt- teekening van C. Pronk van het stadhuis in 1746. ’t Is zeker de wensch van elk rechtgeaard Hagenaar dat ons oude raadhuis een der weinig overgebleven fraaie gebouwen van het oude vlek bij de voorgestelde uitbreiding niet erger in verdrukking moge komen dan thans reeds het geval is.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 6