X Gerard van Tol. 64 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Jan Gijsberts Protocol van notaris G. van Tol. Fol. 94. Gerrijt Oom Anthonij de Hond. v. d. Aers merck. VAN SoMEREN merck. C. van Diemen. 1636. den getuijgen hiernaer genomineert, d’eersame Mr. Christiaen van Diemen, Duijtsche schoolmeester in den Hage voorss. ter eenre ende Jan Ghijsbertss van der Aer, mr. timmerman, mede wonende in den Hage ter andere zijden, ende bekenden te samen geaccordeert te sijn in ’t geene hier naer volcht. Te weten, dat de voorss. mr. Christiaen aengenomen ende de voor noemde van der Aer besteet heeft de soone van denzeiven Jan Ghijsbertss van der Aer genoemt Adriaen Janss van der Aer, nu out omtrent thien jaeren, te instrueren ende be- quamelick te leeren leesen ende schrijven, sulcx dat de voorss. Adriaen Janss van der Aer bij kennisse van den geene hem dies verstaende daer inne bequamelick geinstrueert ende ge- leert zal zijn. Ende des gedaen zijnde, zal de voorn. Jan Ghijsbertss van der Aer, soo hij bij desen belooffde aan den voorn, mr. Cristiaen van Diemen over ende ter saecke van voorss. leringe ende instructie van zijnen soon betalen de somme van zesendertich Car-guld., mits daervan affcortende over het gelach op huijden verteert twintich stuvers, van welcke somme Jan Gijsbertss de helft gereet ende bij de eerste gele- gentheijt zal betalen aen Gerrit Slaets op cortinge van ’t geene mr. Christiaen aen denselve zal mogen schuldich zijn van huijs- huijr. Ter naercominge van ’t geene voorss. is. verbonden ende stelden parthijen elcx hen persoonen ende goederen geen uijt- gesondert ter executie van allen rechten ende rechteren cum expensis ende consenteerden hier van twee acten gemaect ende aen hen respectivelick gelevert te werden. Aldus gedaen ende gepasseert in Den Plage in de herberge van Anthony de Hont, corporael onder den heere rit'nr-Wassenaer, ter presentie van den selven de Hont ende Gerrit Oom Claess van Someren, als getuijgen te goeden gelove, beneffens mij notaris hier over geroepen ende sonderlinge gebeden, die de minute deser met de voorss. comparanten ende mij notaris hebben geteijckent ten dage, maent ende jaere ut supra.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 71