Rosina Born. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 67 Fol. 31. A. Barringa. Protocol van notaris Dirk Annocque. promptelijck te betaelen, sullende de voorss. Rosijna Born ’t andere volgende jaer voor Jt leren des voorn, hantwercx, mitsgaders ’t genot van cost ende dranck niet gehouden wesen ietwes te betalen. Ende oft gebeurde, dat den voorn. Fredrick Born alvooren d’expiratie van de voorn, twee eerste jaeren, deser werelt mochte comen afflijvich te werden, sal de voorss. Rosijna Born in sulcken gevalle alleene gehouden wesen te betalen ’t halft’ jaer. daerinne denselven Fredrick Born compt te overlijden, ende ’t geene voor date verschenen ende onbetaelt mocht sijn. De voorss. Rosijna belooft daerenboven sorge te sullen draegen ende debvoiren aen te wenden, dat haeren voorn, soone gedurende de voorss. tijt van drie jaeren sich in sijnen dienste vlijtich ende behoorlijek comportere sulcx een goet knecht toestaet ende behoort te doen. Ende is vorder wel expresselijck geconditionneertende versproocken, dat de voorss. Rosijna haer optie sal mogen hebben, haer voorn, soone naer d’expiratie van de voorss. twee eerste jaeren (soo wanneer den Pais wederomme in vrede waert beseten ende Haer Majesteit de Coninginne van Boheemen metterwoon daer naer toe trec- kende) met haer naer de voorss. Pais sal mogen nemen, sonder eenige tegenspreecken. Verbindende hij comparant elcxinhaer regaert tot punctuele naercominge ende volvoeringe deses hunne respective persoonen ende goederen, subject alle rechten ende rechteren. Alles ter goeder trouwen. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage, ter presentie van den eersamen Andries Ferson, mr. cleermaecker alhier ende den eersamen Benedictus Hoffman, silverbewaerder van haere Majesteijt Coninginne van Boheemen, als getuijgen hiertoe versocht. Merk van Andries Ferson. Benedict Hofman. XXVI. Op huijden den 23- Meij 1663 compareerde voor mij Gabriel Valette, notaris publicq ende de getuijgen naergenaempt d heer Esechias Sureau, medicine doctor, wonende alhier in den Hage ende verclaerde hij heere comparant besteet te hebben, als hij doet bij desen bij mons' Fredrick Born, Mr. chirurgijn alhier, die op desen mede comparerende, be'kende in sijnen dienst aengenomen te hebben de soon van den voornoemden heer

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 74