66 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris D. v. Schoonderwoert. XXV. Pieter Smits. S. Favon. Op huijden den 2isten Meert 1641 compareerden voor mij Dirck Annocque, notaris publycq etc. d’eerbare Rosijna Born, als moeder ende vocht van Fredrik Born ter eenre, ende meester Aldert Barringa, chirurgijn ende barbier alhier ter andere sijde. Ende verclaerde de voorss. Rosijna Born hem mr. Aldert Berringa op 't leren van chirurgijnen ende barbieren in den cost ende dranck aanbesteet, gelijck hij mr. Aldert Berringa bekende aengenomen te hebben den voorn. Fredrick Born voor den tijt van drie toecomende ende achtereenvolgende jaeren, ingaende prima Meij deses jaers 1641 ende t'expireren ultima Aprill 1644 beede toecoomende. Op de conditie als volcht: te weten de voorss. Rosijna Born in qualite als vooren, ende onder renunchiatie voor soo veel het van noode sij van’t benefitie senatus consultii vellianii den effecte van dien welverstaende, ende daervan bij mij notario onderrecht sijnde, sal voor de leeringe des gemelte hantwercx, mitsgaders ’t genot van cost ende dranck. sonder meer, in den voorn, tijt van drie jaeren voor de voorn, haeren soone Fredrik Born, aen hem Mr. Aldert Berringa, oft sijns recht vercrijgende betalen soo hij bij desen belooft, de eerste twee jaeren ieder jaer 125 Carolus guldens, ende dat t’elcken verscheenen jaer d’selve 125 te sullen versorgen van alle noodige lindewaet, cleederen, coussen, schoenen, ende wes daeraen dependeert, gelijck sij oock goetspreeckt. caveert ende innestaet voor de trouwicheijt van meergemelten haeren soone, verbindende partijen ad versse tot naercomiiige ende voldoeninge van allen ’t welck voorss. is, haer respectieve persoonen ende goederen ten bedwanck van allen rechten ende rechteren ende specialicken den Hove van Holland. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Pieter Smits, Mr cleermaecker ende Samuel Favon, clerck, als getuijgen hiertoe versocht. Vermits des tweeden comparants blintheyt hem niet connen onderteyckent werden. Elisabeth van Lillo Wed. van Anthoni van Breda. en is desen bij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 75