Fridericus Borne. 68 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Protocol van notaris G. Valette. XXVII. Esechias Sureau. chirurgijn. Op huijden den 2jen Meij 1639 compareerde voor mij Pieter van Groen^velt, openbaer notaris bij den Hove van Hollant geadmitteert, in Js Gravenhage resideerende, ende voordenaer- genoemde getuijgen, Gedeon d’Assegnies, apoteecaris ter eenre, ende Hendrick Sporck ter andere zijde, beijde woonende alhier in den Hage, verclaerende d’ voorseijde comparanten metten anderen verdragen ende geaccordeert te wesen noopende ’t aennemen ende besteeden van Pieter Sporck, soon van voor- seijden Hendrick Sporck op conditiën ende manieren hier naervolgende. Namentlijck heeft den voorseijde d’Assegnies Esechias Sureau, genaemt Daniel Sureau voor den tijt van twee eerstcomende ende achtereenvolgende jaeren, innegegaen sijnde metten eersten deser maent Meij ende expirerende den lesten April 1665, omme geduijrende den voorss. tijt bij den voornoemden Mr. Fredrick Born in de const der chirurgie soo veel hem enichsints mogelick off doenlick sal weesen, soo in practique als theorie, te werden onderwesen, mitsgaders te alimenteren van cost, dranck ende slapen, behoudens dat den voornoemden Daniel Sureau een uijr daechs des naer middachs sal hebben, omme hem in de Latijnse tale te laeten instrueren, uijtgenomen des Saterdaechs, ende dat hij vorders den voor noemden sijnen meester in alle voorvallende occasiën ende gelegentheden sal ten dienste staen ende gehoorsamen. gelijck een leerjonge hem in de chirurgie exercerende, behoort. Ende sal den eersten heere comparant daer vooren aen den voor noemden Mr. Fredrick Born jaerlicx betaelen de somme van hondert Carolus guldens, ende dat alle halve jaere de gerechte helfte van dien. Verbindende sij comparanten tot naercominge ende voldoeninge van 't gene voorsseijt staet haere personen ende goederen, deselve subjecterende allen rechten ende rechte- ren. Alles ter goeder trouwe. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Joost Fijge ende Nicolaes Belle, als getuijgen hiertoe versocht. Jost Fiega, N. Belle. G- Valette. Notaris publicq.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 77