Hendrick Sporck. J. Schoffels. UIT DE PROTOCOLLEN DER I-IAAGSCHE NOTARISSEN. 70 ’s Gravenhage, ter dage ende jaere voornoemt, ter presentie van Claes Lottons ende Jan Schoffels, clercq mijns notaris, als getuijgen van geloove hier toe gerequireert. Nicolaes Lottums. Gedeon d’Assegnies. Protocol van notaris Pieter van Groenevelt. XXVIII. Op huijden den 2ie Marty 1667, compareerden voor mij Dirck van Schoonderwoert, notaris publicq bij den Hove van Hollandt geadmitteert, in 's-Gravenhage residerende, ende den naerge- noempde getuijgen Martijna van Overduijn, tegenwoordich huijsvrouwe van Hendrik van Schuijlenburch ter eenre, ende DirckgeLeenmans, bejaerde dochter ter andere sijde, bekennende de eerste comparante besteet, ende de tweede comparante aengenomen te hebben, haer eerste comparantes dochter Cornelia van Dam, omme te leeren vrouwenpruijcken maecken, haere mutsgens, fransse mutsgens, vrouwen locken, rouwerck, tippen, stoicken, gestickte mutsgens, oorlappen, valsche scheijen, lappen op 't hooft, valsche tuijtten, huijffgens, galantten, pertinent hullen soo joffrouwen, als borgers vrouwen ende dochters, ende voorts generaliter alles, dataen’t hantwerck in eenigermaenieren dependeert, ende sij tweede comparante selffs kennende ende wetende is, ende dat voor den tijt van twee toecomende ende achtereenvolgende jaeren, innegaende met primo Mey deses jaers 1667, ende ’t expireren ultimo April 1669, binnen wekken tijt van twee jaeren sij tweede comparante aenneempt ende beloofift voornoemde Cornelia van Dam op alles soodaenich te instrueren, dat sij bequaem sal wesen het voornoemde hantwerck selffs te sullen connen exerceren, voor welcke instructie ende leeringe des opgemelte handwercx de eerste comparante Martijna van Overduijn aen de tweede comparante Dirckge Leenmans belooft heeft te betaelen, als sij doet bij desen, de somme van vijftich Car. guldens van 40 grooten ’t stuck, ende dat met 6 guldens 5 stuvers alle 3 maenden, telckens precyse, des hout de eerste comparante haer obtie ende vrije keure omme desen contracte alle vierendeeljaers aff te gaen, off anders daerinne vorders selffs totte volle twee jaeren toe te continueren. Tot naercominge ende voldoeninge van alle 't welcke voornoemd is, verbinden de comparanten elx in sijn regarde, haer respective persoon ende goederen,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 79