UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCI-IE NOTARISSEN. 71 Fol. 151. ten bedwanck van allen rechten ende rechteren ende specia- lijcken den Hove van Hollandt. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Adriaen Koen, endeLambertus Mulder, clercken, als getuijgen hiertoe versocht. A. Koen. Martijne van Overduijn. L. Mulder. Dircken Leemans. D. v. Schoonderwoert. Protocol van notaris D. van Schoonderwoerd. XXIX. Op huijden den sevenden October 1647 compareerde voor mij notaris publycq ende getuijgen, onders genompt, mr. Anthoni Roeteringh, chirurgijn alhier, ter eenre, ende Andries Tineke, jegenwoordich knecht van den voorss. Roetering ter andere zijde. Ende verclaerde den voorn. Tineke, dat hij hem op den jgden Juni 1647 besteet heeft gehadt voor den tijt van twee jaren aen den anderen volgende bij den voorss. Roetering, omme bij hem te leeren de const van chirurgye. Ende naerdien den voorn. Roetering als nu van de meningeis te vertrecken naar Bresiliën, als chirurgijn van een regiment, ende hij Tineke genegen sijnde om sijnen tijt van twee jaren te voldoen, soo ist, dat hij bij desen belooft in gevalle sijntn vader gelieft te consenteren, dat hij mede naer Bresiliën gaet, den voorn. Roetering den voorss. tijt van twee jaren te voldoen, als onder-chirurgijn. Ende in cas van geen consent van sijn vader crijgende, soo sal hij, Tineke, van sijnen dienst ontslagen sijn, doch met expresse conditie dat hij, Ti,ncke, alsdan gehouden sal sijn aen den voorn. Roetering op te leggen ende te betalen soodanige somme van penningen, als hij zedert den voorss. i8en Junij 1647 in cost verteert sal hebben tot het affscheijden toe, te reeckenen jegens vijftich guldens in ’t jaer. Verbindende ijder van de comparanten tot naercominge van desen, haerluijder respective persoonen ende goederen ten bedwangh van allen rechten ende rechteren. Consenterende hyer van acte te maken. Aldus gedaen in ’s Gravenhage, ter presentie van Mr. Abram Witbols, chirurgijn ende Boudewijn Lamotius, als getuijgen hijer toe versocht ende gerequireert. Antonij Gerritss Roeteringh. Abraham Witbols, chirurgijn. Andrves Tyncke. Boudewijn Lamotius. Protocol van notaris P. van Groenewegen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 80