Hendry ck van Osenbruche. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 72 XXX. Fol. 179. Op huijden 1 Meij 1645 compareerde voor mij Dirck Annocque, notaris publycq etc., ende de getuijgen naergenompt d’eerent- festen manhaften Lambert Pels, capitein onder ’t regiment van den WelEd. manhaften collonel James Hendersson, ten dienste van Haere Ho: Mo: de Heeren Staeten Generael der Ver- eenichde Nederlanden, alsnu eerst aengenomen, omme gebruijck te werden ten dienste van den Lande, ter eenre, ende d’eerent- festen Hendrick van Osenbruch, als venderich van den gemelten capitein Pels, ter andere sijde. Ende verclaerden den gemelten capiteyn tot sijnen vendrich aangenomen te hebben, gelijck hij tot vendrich van sijne comp11'':- is aennemende bij desen, den voorn. Hendrick van Osenbruch, denwelcken sich mede als vendrich voorss. mits desen is verbindende, in vouge ende maenieren hier naervolgende: Den voorn, vendrich sal ge houden sijn, te werffven ofte doen werffven de nombre van vijflthien bequaeme soldaeten, te weeten binnen den tijt van veerthien daegen de nombre van thien presente koppen, ende die te leveren op de loopplaets tot Zutphen, ende resterende persoonen acht ofte thien daegen daernaer, ende dat tot sijns vendrichs costen. Voor welche werffvinge den gemelten cap", aen hem ven drich belooft te sullen geven ende betaellen op ider man de somme van vier rijcxdaelders ende een halffve, daervan hij vendrich gehouden sal zijn cautie te stellen. Is verder gecon- ditionneert, dat hij vendrich sal vermogen te stellen een corporael van de adelborsten van de voorss. compie. Tot naercoominge van ’t geene voorss., zoo verbinden sij comparanten hunne respective persoonen ende generaele goederen, d’selve subjec- terende ten bedwangh van allen heeren, hoven, rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage ter presentie van d’eersamen Cornells Janss Annocque, solliciteur ende Cor nells Claess van Baeren, deurwaerder, beijde woonende alhiere, als getuijgen hiertoe versocht. Corns. Janss Annocque. CORNELIS VAN BaEREN. Protocol van notaris Dirck Annocque.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 81