UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 73 XXXI. Op huijden den i Junij 1646 compareerden voor mij Gerrit Syrcxs van Oldersom, openbaer notaris bij den Hove van Holiant geadmitteert, in ’s-Gravenhage residerende, endevoor de getuijgen naergenoempt Jor Jeronimus Christoff'el van Belnits, capiteijn van een compagnie te voet ten dienste van de Republiek van Venetiën ter eenre ende Jan Janssen Stien ter andere sijden, beijde tegenwoordich alhyer in den Haghe, verclarende metten anderen veraccordeert te sijn in voegen ende manieren hyer volgende. Namentlijck, dat den voornoemden Stien aenneempt binnen soodanighe termijnen, als sijluijden metten anderen sijn veraccordeert te leveren in de lichters, die daer toe sullen werden geëmploijeert bij de Ed. Heeren, ’t sij tot Amsterdam ofte elders daer het selve soude mogen sijn, een getal van ’t sestich soldaten, waer onder sal mogen wesen een sergeant, corporael lanspassaet ende adelborst, alles tot coste vande voornoemde Stien, ende off het gebeurde, dat den voornoemden Stien binnen den selven tijde niet en levert de voornoemde ’t sestich man sal mogen volstaen, mits leveren ter selver plaetse vijfftich man, ende ingevalle d’selven Stien in gebreecke blijft de voornoemde 60 ofte 50 man in ’t getal te leveren, sal geobligeert sijn voor ijder minder man te resti tueren aen den voornoemden capiteijn negen rijcxdaelders, gelijck den voornoemden capiteijn belooft aenden voornoemden Stien hem voor yder man te geeven negen rijcxdaelders ende daerenboven denselven Stien te houden voor sijnen luijtenant ende hem tot dyn eijnde sail geeven soodanighe acte van commissie, als men gewoon is te doen, doch alles onder conditie, dat het voorss. getal binnen den voorss. tijt ter plaetse voor- noemd sal moeten gelevert werden, ende bij mancquement van ’t selve sal de voornoemde luijtenants plaetse wederom staen ter dispositie van den voornoemden capiteijn. Tot naerccminghe van ’t geene voors. is, verbinden de voornoemde comparanten henluijder respective persoonen ende goederen roerende ende onroerende, hebbende ende vercrijghende, gheene uitghesondert, subject allen rechten ende rechteren. Is mede gecompareert Havick Stien. woonende tot Leijden tegen woordich mede alhijer in den Hage, verclaert hem selven te stellen ende te constitueren als borghe ende principael voor sijnen voornoemden broeder onder behoorlijcke renunchiatie van het beneficie ordinis et (excussionis), verclaerende van de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 82