UIT DE PROTOCOLLEN DER I-IAAGSCHE NOTARISSEN. 74 Quod Attestor. G. S. v. Oldersom, notaris publ. Protocol van notaris G. S. van Oldersom J. Christoff, von Belnits. Havic Stien. J. J. Stien. Frederic van Hoen. Lodewick Schwart. inhouden van dijen onderrecht te sijn voor alsulcke somme van penningen, als de voornoemde sijnen broeder van den voornoemden capiteijn tot wervinge van het voorgeroerde volck sal komen te ontfangen. Onder verbant van sijn persoon ende goederen, roerende ende onroerende, hebbende ende vercrij- gende, geene uitgesondert, subject allen rechten ende rechteren. Des belooft den voornoemden Jan Janssen Stien sijnen voor noemden borghe hyer van costeloos ende schadeloos te indemp- neren onder verbant als boven. Alles sonder arch ofte list. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhaghe ter presentie van Jor Frederick van Hoen, capiteijn van een compagnie te voet ten dienste deser landen ende Lodewijck Swart, borger alhyer, beijde als getuijgen van geloove hyertoe versocht ende geroepen. XXXII. Op huijden den derthienden December 1646 heeft sijn Exc!e. d’Here Prince Maurits, Palsgrave aen den Rijn, Hertoogh in Beijeren etc., uuijten name ende van wegen S. Excie. Heer broeder Prince Philips, mede Paltsgrave aen den Rijn, Hertoogh in Beijeren, etc. gecontracteert metSr. Tieleman Cannarts, gelijck denselven mitsdesen bekent aengenomen te hebben, omme voor den gemelten Prince Philips ten dienste van de Serenissime Republycque van Venetiën te werven ende leveren, binnen den tijt van vijer ofte vijff naestcomende weecken voor der steede Rotterdam de nombre van vijfftich goede weerbare mannen ende soldaten op zijnen Cannarts costen, tot daer en toe; waer- voren de voorss. Cannarts sal genieten op elck man elfi’rijcx- daelders contant. Met de conditie, dat soo hij minder persoonen mochte coomen te leveren op yeder, hem gelijcke elff rijcx- daelders zullen werden gerebatteert, mitsgaders ’t selve te vinden ende remplaceren ofte t’egaleren uuijte effecten van de wapenen, die hij Cannarts volgens contract op date deses

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 83