UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCI-IE NOTARISSEN. 75 Protocol van notaris P. van Groenewegen. Fol. 131A XXXIII. 1 De minute deses is bij Cannarts dato voorss. naer hem ge nomen, om zijn Excie. liiervoren genompt te doen teijckenen, het welcke in mijn presentie nyet en is geschiet, nochte en hebbe ich deselve minute mede nyet geteijckent, sulx dat dit nyet bij mij conde worden uijtgeven.Doch sal mij desen dienen tot memorie gemaeckt, gehouden is te versorgen ende furneren. Ende bij aldien de voorn. Cannarts meerder volck, als de voorss vijfftich mannen mochte coomen op te brengen, sal oock voor yder genieten elff rijcxdaelders. Op welcke conditiën den meerge- nomden Tieleman Cannarts mits desen bekent, ontfangen te hebben de somme van vijff-hondert en vijfftich rijcxdaelders ter goeder reeckeninge. Belovende in allen ’t gene voorsz., sijn uuijterste ende getrouwe devoir te doen. Ende tot meerder verseeckeringe heeft Garbrant van Warmenhuijsen, notaris publijcq alhier, hem zelven in regardt van de voorss. Cannarts gestelt borge als principael. onder renonciatie van de benefitiën ordinis et excussionis. Ende voorts aen d’een en d’andere sijde, gesamentlick ten bedwang van allen rechten ende rechteren, ende specialick den Hove van Hollandt. Actum in 's Gravenhage datum als boven, gepasseert voor mij Pieter van Groenewegen, notaris publycq bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in sGravenhage, ter presentie van cap". Pieter Lefebure ende Adriaen Warmen huijsen, clercq als gelooffwaerdige getuijgen hyertoe versocht, die d’ originele minute deses mede geteijckent hebben. Op huijden den i8den Dec. 1646 compareerde voor mij Dirck Annocque, notaris publijcq, etc. ende de getuijgen naergenoemt d’ edele eerentfester Otto van Doorn, capiteijn te werven een compie voetknechten tot dienste van den Serenissime Seigneurye van Venegiën ter eenre ende Pieter Janss. van Coppel, wonende alhier in den Hage, ter andere sijde. Ende bekenden voorss. cap" aengenomen te hebben, gelijck hij tot dienste van sijne compie is aennemende bij desen den voor-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 84