76 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 248. XXXIV. noemden Pieter Janss van Coppel als gevrijde corporael van deselve sijne compie, den welcken hem mede mits desen in deselve qualite aen hem capitein is verbindende, omme mede te gaen naer Venegiën voorss., op de conditie hiernaer vol gende: dat de voornoemde Pieter Janss van Coppel in de voorss. qualite gehouden blijft te werven ofte aen te nemen vier soldaeten tot dienste van de voorss. comp'e, uuijt welcke vier soldaeten hij Coppel sal vermoogen te maecken een adel borst van deselve comp!e ende dieselve vier te brengen t'scheepe inde Mase ofte voor Tessel ende dit alles totcosten ende laste van den gemelten sijnen cap'1. Ende wat soldaeten bij Coppel voornoemt boven de voorss. vier is aennemende ende t’ schepe brenght, sal hem alsdan van ider man gegeven werden acht rijcxdaelders. Den gemelten cap" beloft den voorss. Coppel maentelicken tot gagie te sullen geven ende betaellen de somme van dertich Car. guldens. Es vorder ge- conditionneert, dat soo wanneer den voornoemden Coppel in Venegiën met de voorss. compie sal sijn gecomen, dat hij als dan aldaer ofte waer het soude moogen weesen sijn fortuijn sal moogen gaen soucken, sonder dat den gemelten cap" hem eenige verhinderinge daerinne sal moogen doen, maar daertoe te verleenen desselfs passepoorte. Tot naercominge van alle ’t geene voorss. es, verbinden sij comparanten contrahenten hunne respective persoonen ende generaele goederen d’selve subjecterende ten bedwanck van allen heeren, hoven, rechten ende rechteren. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage ter presentie van Gerrit Wijttenhorst ende Hendrick Schutte, beijde woonende alhier, als getuijgen hier toe versocht. Protocol van notaris Dirck Annocque. Op huijden den VIIden December des jaers 1630, compareerden voor mij onderscreven notaris ’s hoofs van Utrecht, ende de getuygen nabenoempt, d’eersame Coenraet Mathijss, Hans Hieronimuss ende Willem Michielss, te samen wapenmaeckers t' Utrecht, mij notaris wel bekent, voor hun selven ende hun starck maeckende voor de andere t'samentlicken harnasmaeckers alhier, Ende verclaerden, dat alsoo Michiel Janss, Coenraet

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 85