78 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. als geloofwaerdige getuijghen hijertoe versocht. Hier volgen de voorss. naemen ende yeder aengetogen soo- veele als hij contribueert. De huijsvrouwe van den heere castelain van den Hove voor de somma van sesthyenhondert Carolus guldens. De heere advocaet Hamel voor de somma van zevenhondert Car. guldens, cum sociis. Dirck Hamel, advocaet voor den Hove van Hollandt, sinjeur Dirck Maes, solliciteur alhier in den Hage, sinjeur Gerart Maes, goutsmith, borger alhier, sinjeur Peter Smout, koopman van zijde ende wolle laeckenen, alhier in den Haeghe, Ferdi- nando van den Spieghele mede notaris wonende alhier, cap1'. Willem Boullens ende Keert de Koe, capitein van een schip van oorlog varende op de vrije neringe, sinjeur Paulus Maes, ordinaris clerck ten Secretarie van de Ed. Mog. Heeren Staten van Hollandt ende West-Vrieslandt, Johan von Son mede coopman van zijde-ende-wolle laeckenen alhier wonende. Be kennende alle dselve Comparanten met maelcanderen te zijn ver- draegen ende geaccordeert tot uutredinghe van ’t voorss. schip van oorloge van den voorss. capitein Keert de Koe, ’t welck hij tegenwoordich in Zeelandt heeft gecocht ende nu met Godis hulpe voor heeft daermede een reijze in zee te doen tottet welcke yeder der voorss. comparanten belooft heeft te sullen contribueren datelick in comptant, soo veele als voor yeders hooft hiernaer geteijckent ende geannoteert staet, welcke penninghen zij oock sullen furneeren terstont tot believen ende contentemente van den voorss. cap", in voughen dat sijnne reijse nochte voyagie daardoor nijet en werde vercort maer gevordert soo veele doenlick is, op pene van te verliesen het effect ende heur aenpaert inne dese uutredinge, ende voorts te sullen betalen alle de costen schaden ende interessen, die door het retardement van yemant van henluijden de gemene compagnie soude moghen comen te lijden, sonder enige excepte ofte uut- vluchte ter werelt, onder verbant van heurluijder respective persoonen ende goederen, roerende, onroerende, presente ende toecommende ghene uutgesondert;dselve stellende ten bedwange van allen rechten ende rechteren, sonder arch ofte list. Consen terende mij notario voornoemt hijeraff gemaeckt ende elx eene van hemluijden gelevert te werden acte in behoorlijcker forma. Aldus gedaen ende gepasseert in de voorss. castelaynie van den Hove van Hollandt ter presentie van de voorn, personen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 87