UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 79 XXXVI. zelffs gestelt. Protocol van notaris J. A. van Warmenhuijsen. Dit merck heeft Capitein Keert de Koe. Sr. Dirck Maes, solliciteur voor de somma van sessehondert Car guldens. Sr. Gerardt Maes, goutsmith, voor tweehondert Car. guldens. Peter Smout, coopman van zijde-ende-wolle lakenen voor drye hondert Car. guldens. Ferdinando van de Spieghele, notaris voor drije hondert Car. guldens. De capitein voorn, selffs voor sessehondert Car. guldens. Paulus Maes contribueert mede drije hondert Car. guldens. Johan van Son, mede coopman van zijde-ende-wollen laecke- nen voor drye hondert Car. guldens. D. Hamel. Gerrit Maes. Jan van Son. Cornelia van Rijnevelt. Ferdinand van de Spieghele. Pieter Adriaenss. Smoudt. Dierck Maes. Doucker By contract van 5 Febr. 1626 besloten comparanten als ge- samentlicke reeders van de schepe eerst genaemt geweest de Hope ende nu tegenwoordich De Koe daer mede capiteijn Willem Bouwens Keert de Koe laetst in zee geweest ende de voyagie gedaen heeft op de vrije neeringe, om voornoemd schip met alle de toebehoorten aan den kapitein te laten bij forme van leeninghe, omme bij hem uitgerust te werden en daarmede nog een voyagie te doen op conditie, dat de capiteijn tot zijnen laste neemt ende de vorn. vorige reeders suijvers affhouden sail alle de oncosten van timmeragie ende anders, geene uytgesondert, alreede aen ’t schip gedaen ende noch te doen. Ende zoo hem capiteijn geluct, dat hij eenighe prise verovert, dat hij alsdan' voor Jt voornoemd schip aan de reeders sal betalen de somme van 3000 gld. daarmede hem ’t selve alsdan in vrijen eigendom sal competeren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 88