8o UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. XXXVII. XXXVIII. 4 Sept. 1626. Protocol van notaris J. A. van Warmenhuijsen. Op huyden den ndcn Augusty anno 1669 compareerden voor mij Dirck van Schoonderwoert, notaris publicq, bij den hove van Hollandt geadmitteert, in 's Gravenhage residerende, ende den naergenoempde getuijgen, monsieur Willem Wegewaert, soone wijlen Coenraedt Wegewaert, in sijn leven meester groffgeschutgietter van de Generaliteyt, woonachtich alhier in den Haghe, geassisteert met de heeren Hermaenus ende Wouterus van der Nieupoort, sijne respective oomen, ende Doch zoo hij capiteijn geen prise becomt, dat in sulcken gevalle dan de voorss. reeders t voors. schip met allen de toe- behooren weder zullen mogen aanvaerden sonder dat de capiteijn daerop yet sail hebben te pretenderen. Tenlangsten tusschen dit ende den laetsten Mey eerst- comende, oft dat anders de gewesen reeders van de voorss. hare belofte ende leeninge zullen wesen ontslagen. Protocol van notaris J. A. van Warmenhuijsen. Verklaring van Willem Jansz. Nagel van Haerlem, wonende te Schiedam gewest lieutenant van cap. Willem Bouwensz Keert de Koe ten versoecke van Jacob van Barchem, dat hij twee weken in zee geweest is en haer continuelick ofte prin- cipalick gehouden op de custen van Spaengien sijluijde ge- duijrende haere voyagie geene prise verovert nochte jemant in t minste beschadicht hebben, alleenlick middelertijt een Fransche schip aen boort sijnde geweest ende tot haer noot- druft daeruijt hebbende gelicht 2 off 3 kennitgen boter. Daerna om haer te ververschen ende schoon te maecken tot Elfort in Engeland binnengeloopen zijnde door de Engelschen op 7 Juli aengesjagen geworden, beweerende dat zij aliantie ofte admiraelschap met den Turck zouden hebben gehadt. Naer onderzoek ontslagen. Den I2en Juli wederom aengeslagen en behouden, dwingende den kapiteijn bij hun te blijven ende eenige voyagie met hen te doen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 89